Windows 10 Boşta 5 GB RAM kullanımı

Güncelleme denetlemeyi es geçseydiniz. Benim tahminime göre Windows güncelleme servisi ile ilgili bir sorun oluşmuş. Bellek ile sorununun kaynağı da o olabilir. Güncellemeleri eklemeden yükseltme yapın, sorun düzelsin. Kurulumdan sonra güncellemeleri yapın.
Şimdi geçti orayı fakat ürün anahtarı soruyor bu normal mi? Kabul et dedikten sonrada saklamak istediklerinizi seçin diyor.

Yanlış. Ürün anahtarı sormaması ve ayarları koruma seçeneğinin otomatik olarak seçilmesi gerekiyor. Tahminimce o seçenek pasif haldedir.

Doğru kurulumu indirmeniz lazım. Windows 10 Home ve ya Pro için Windows 10 seçeneğini seçmelisiniz. Windows 10 Home SL içinse Single Language olan seçeneği seçmelisiniz.

Windows 10 Medya Oluşturma Aracını çalıştırıp hiç bir şey yapmayıp ileri ileri ileri deseydiniz zaten size doğru kurulumu indirip hangi kurulumu indirmeniz gerektiği ile ilgili bir soru sormayacaktı. Başka bilgisayar için kurulum medyası oluşturma seçeneği seçilirse kurulum ile ilgili sorular soruyor.

Yanlış. Ürün anahtarı sormaması ve ayarları koruma seçeneğinin otomatik olarak seçilmesi gerekiyor. Tahminimce o seçenek pasif haldedir.

Doğru kurulumu indirmeniz lazım. Windows 10 Home ve ya Pro için Windows 10 seçeneğini seçmelisiniz. Windows 10 Home SL içinse Single Language olan seçeneği seçmelisiniz.
Sanırım yanlış İSO'yu indirdim. :D Kontrol edip geri döneceğim.

Hayır. Sorması normaldir çünkü kurulumu pcden yapıyorsunuz. Bood edip yaparsanız. Sorununuz çözülecektir. Buyrun key : CKFK9-QNGF2-D34FM-99QX2-8XC4K
Çalışmassa şu sitedeki keylerin hepsini deneyin geçiciktir. Bende kullanmıştım. Ama şuan hangisi bilmiyorum.

Dediğinizi yaptım.Windows Medya Oluşturma Aracı'nı açtım ileri ileri ileri dedim ve bu hatayı aldım. :)

Dosya Ekleri

• asdfghj.png
    asdfghj.png
    155,8 KB · Görüntüleme: 325
Hayır. Sorması normaldir çünkü kurulumu pcden yapıyorsunuz. Bood edip yaparsanız. Sorununuz çözülecektir. Buyrun key : CKFK9-QNGF2-D34FM-99QX2-8XC4K
Çalışmassa şu sitedeki keylerin hepsini deneyin geçiciktir. Bende kullanmıştım. Ama şuan hangisi bilmiyorum.
Yanlış. Ben kaç kere bu yöntemle yükseltme yaptım (10240>10586) ve forumda bir çok kişiye yardımcı oldum. Eğer doğru kurulumu indirdiyseniz sizden ürün anahtarı istemiyor ve ayarları koruma seçeneği otomatik seçiliyor. Yanlış kurulumu indirirseniz ise ürün anahtarı sorup korumanız gereken dosyalar ile ilgili soru soruyor. 1. seçenek yani ayarları koruma seçeneği pasif oluyor, 2. seçenek dosyaları korur, 3. seçenek C sürücüsünü temizleyip kurulum yapar. Arkadaş yükseltme (güncelleme) yapmak istiyor, USB ile yükleme yaparsa temiz kurulum yapmış olur.

Dediğinizi yaptım.Windows Medya Oluşturma Aracı'nı açtım ileri ileri ileri dedim ve bu hatayı aldım. :)
Sorun şu bilgisayarın kurulum dili ayarları İngilizce olmuş olabilir. O nedenle Türkçe Medya Oluşturma Aracı da size bu hatayı veriyor.

Windows 10 "Dil Desteklememe" Sorunu
Bu başlıkta arkadaşa yardımcı olmuştum. Okumanızı tavsiye ederim.

Yükseltme yapmak istediğiniz işletim sisteminde (Windows 7 ve ya 8, 8.1) komut satırına bu komutu yazıp çalıştırın.
Kod:
DISM /online /get-intl

Bu komut ile Windows kurulum dilini öğrendikten sonra Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile sürümünüze uygun Windows 10 kurulumunu indirip yükseltme yapabilirsiniz.
Örneğin Windows 7 Home Premium Türkçe 64 bit kullanıyorsanız, Windows 10 Home Türkçe 64 bit indirmeniz gerekli. Windows 8 ve ya 8.1 SL Türkçe 64 bit kullanıyorsanız, Windows 10 Home SL Türkçe 64 bit indirmelisiniz.

Bu komutu çalıştırıp sonucunu paylaşın.
Kod:
DISM /online /get-intl

upload_2016-1-20_19-57-8.png

Kırmızı ile işaretlediğim bölüm tr-TR değilse değiştirmeniz lazım ve ya o dildeki Medya Oluşturma Aracı ile kurulum yapmanız lazım.

Çözüm olarak bilgisayarı ayarlar > güncelleştirme > kurtarma > gelişmiş başlatma kısmından başlatıp komut satırına girip bu komutu çalıştırın. Böylece kurulum diliniz Türkçe olur. Görsel dilden bahsetmiyorum
Kod:
DISM /image:C:\ /set-uilang:tr-TR

Komut satırına girdiğinizde Windows kurulu olan C sürücü adı değişebilir. Komut satırına girdiğinizde sürücülerin içeriklerine dir komutuyla bakıp hangi sürücüde Windows kurulu olduğunu anlayabilirsiniz. Kodun çalışıp çalışmadığını tekrar get-intl komutunu çalıştırıp anlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Error: 740 Elevated permissions are required to run DISM. Use an elevated command prompt to complete these tasks. diye bir hata veriyor komut isteminde.

Yönetici komut satırına girmeniz lazım. Başlat ikonuna sağ tıklayın. Komut satırına girebileceğiniz 2 seçenek var, alttaki yönetici olarak girmenizi sağlar.

Çözüm olarak bilgisayarı ayarlar > güncelleştirme > kurtarma > gelişmiş başlatma kısmından başlatıp komut satırına girip bu komutu çalıştırın.
Dediğiniz yaptım. Komut isteminde x:\windows\ system32 olarak gözüküyor. Onu düzeltemedim. Nasıl düzelteceğim? dir komutunu yazınca yazılar geliyor sadece.

X ise bu komutu yazın. X sürücüsündeki diğer klasörlerden anlarsınız kullandığınız işletim sisteminin olduğu sürücü olduğunu.
Kod:
DISM /image:X:\ /set-uilang:tr-TR

Bu arada get-intl komutunu çalıştırıp Türkçe olmadığından emin oldunuz mu?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı