Windows 10 boşta çok RAM kullanıyor

OnlyUser

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben 1 haftadır Windows 10 kullanıyorum ama bir sorun var ki boş halde bile %60 civarı RAM kullanımı oluyor. Sadece bir iki program açtığımda da RAM kullanımı rahat %80 üstüne çıkıyor. Acaba bu durumu nasıl önleyebilirim? Laptopumda 4 GB RAM var.

Ekran%20Alıntısı.PNG

@Recep Baltaş Abi lütfen yardım edin, cevap verirseniz sevinirim .

Öncelikle Windows 10 10586 güncellemesi yapın. Windows güncelleme kısmında sürüm 1511 10586 yapısına güncelleme çıkmadıysa Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile ileri ileri ileri diyerek yükseltme yapabilirsiniz.

Soruna gelince 4 GB bellek için durum normal gibi gözüküyor. Temiz önyükleme yaparak başlangıca yerleşen programları kaldırabilirsiniz. Böylece bellek kullanım oranı azalabilir.

Öncelikle Windows 10 10586 güncellemesi yapın. Windows güncelleme kısmında sürüm 1511 10586 yapısına güncelleme çıkmadıysa Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile ileri ileri ileri diyerek yükseltme yapabilirsiniz.

Soruna gelince 4 GB bellek için durum normal gibi gözüküyor. Temiz önyükleme yaparak başlangıca yerleşen programları kaldırabilirsiniz. Böylece bellek kullanım oranı azalabilir.
Güncelleştirmeyi yaptım. Temiz önyükleme de yapmaya gerek yok bence çünkü bilgisayar daha yeni, 1 hafta oldu alalı. Başlangıca yerleşen programları da kaldırdım. Ama son bir sorum olacak. En az ram harcayan tarayıcı olarak hangisini önerebilirsiniz? Ben Mozilla Firefox kullanıyorum ve 2-3 sekmede hemen 600Mb ram harcıyor. Şimdiden teşekkürler.

Görev yöneticisinde sistem yazan yerde sistem ve sıkıştırılmış bellek yazıyorsa güncellemeyi yapmışsınız demektir. Çalıştıra Winver yazarak da öğrenebilirsiniz.

Tarayıcı konusunda hepsinin avantajları dezavantajları var. Edge hafif bir tarayıcı. Ben ağırlıklı olarak Opera ve Edge kullanıyorum. Bazen Firefox.

Başlangıca yerleşen programların farkındaysanız sorun yok zaten. Yolladığınız resimde gereksiz olan Realtek Hd Audio. Çalışmasına gerek yok.

Which Browser Is Best? Edge vs. Chrome vs. Opera vs. Firefox

Merhaba, ben 1 haftadır Windows 10 kullanıyorum ama bir sorun var ki boş halde bile %60 civarı RAM kullanımı oluyor. Sadece bir iki program açtığımda da RAM kullanımı rahat %80 üstüne çıkıyor. Acaba bu durumu nasıl önleyebilirim? Laptopumda 4 GB RAM var.

Eki Görüntüle 144200

@Recep Baltaş abi, cevap verirseniz sevinirim.

Edge çok RAM harcıyor bence Opera kullan.

Geri
Yukarı