Windows 10 Build sıkıntısı

darudevy

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba, Windows'un en son sürümü yani 2004 Build'ini bugün denemek için temiz bir kurulum yaptım. Fakat bilgisayarın bazen donduğunu, USB portlarında bazen sıkıntı oluştuğunu ve işlemci kullanımının fazla olduğunu (60-80) gördüm. Ayrıca fan da yüksek devirde çalışıyordu. Oysa ki termal macununu yeni değiştirmiştim. Bu sürümden önce 1703 sürümünü kullanıyordum. Eski bir sürüm olduğunun farkındayım ve değiştirmek istiyorum. Hangi sürümü önerirsiniz? Birkaç forumda 1903 ve 1809 önerilmiş. Kararsız kaldım.
Not: Sürücüler güncel ve tam.
İşlemcim: i7-2600K.
Ekran kartı: MSI RX-480 8G.
Kule tipi soğutma kullanmaktayım.

Merhaba, Windows'un en son sürümü yani 2004 Build'ini bugün denemek için temiz bir kurulum yaptım. Fakat bilgisayarın bazen donduğunu, USB portlarında bazen sıkıntı oluştuğunu ve işlemci kullanımının fazla olduğunu (60-80) gördüm. Ayrıca fan da yüksek devirde çalışıyordu. Oysa ki termal macununu yeni değiştirmiştim. Bu sürümden önce 1703 sürümünü kullanıyordum. Eski bir sürüm olduğunun farkındayım ve değiştirmek istiyorum. Hangi sürümü önerirsiniz? Birkaç forumda 1903 ve 1809 önerilmiş. Kararsız kaldım.
Not: Sürücüler güncel ve tam.
İşlemcim: i7-2600K.
Ekran kartı: MSI RX-480 8g.
Kule tipi soğutma kullanmaktayım.

Windows 10 2004 zaten hatalı bir sürüm bende geçiş yaptım Driver sıkıntıları çektim sonra yedeklerimi aldığım için eski 1909 sürümüne geçiş yaptım.

İlk olarak, SSD kullanmıyorsanız SSD kullanın.

ISO dosyasını nereden indirdiniz? Ayrıca sürücüleri nasıl güncellediniz? El ile mi, Windows Update ile mi yoksa 3. parti yazılımlarla mı?

İlk olarak, SSD kullanmıyorsanız SSD kullanın.

ISO dosyasını nereden indirdiniz? Ayrıca sürücüleri nasıl güncellediniz? El ile mi, Windows Update ile mi yoksa 3. parti yazılımlarla mı?

SSD kullanmaktayım. ISO dosyasını Microsoft'un sitesinden indirdim. Sürücüleri kendim indirdim.

SSD kullanmaktayım. ISO dosyasını Microsoft'un sitesinden indirdim. Sürücüleri kendim indirdim.
Anladım, o zaman sizde sorun çıkarmış. Bende herhangi bir sorun yok.

Windows 10 sürüm 1909 deneyebilirsiniz. Buradan indirebilirsiniz:
https://tb.rg-adguard.net/public.php

Ayrıca SSD'niz nedir?
Windows 10 2004 zaten hatalı bir sürüm.
Lütfen neden hatalı bir sürüm olduğuna dair bir şeyler söyleyin. Bu sürümü kullanan birçok kişi memnun. Kaldı ki, bu tür sorunlarla her sürümde karşılaşılabiliyor.

Anladım, o zaman sizde sorun çıkarmış. Bende herhangi bir sorun yok.

Windows 10 sürüm 1909 deneyebilirsiniz. Buradan indirebilirsiniz:
https://tb.rg-adguard.net/public.php

Ayrıca SSD'niz nedir?

Lütfen neden hatalı bir sürüm olduğuna dair bir şeyler söyleyin. Bu sürümü kullanan birçok kişi memnun. Kaldı ki, bu tür sorunlarla her sürümde karşılaşılabiliyor.

O memnun kalanlar Windows 10 2004 sürümünün yeni yapı güncellemesi (KB bilmem kaç) güncellemesini de yaptıkları için memnun ilk yüklediklerinde onlarda mouse USB'ye takınca tepki vermemesi oyunlarda aşırı drop ekran kartı Driver kurunca mavi ekran hataları gibi sorunlar alıyordu ama sonradan getirdikleri yapı düzeltme güncellemeleri ile sorunları çözdüler.

Yeni konular

Geri
Yukarı