Windows 10 çöktü ve format atılmıyor

Daha demin bilgisayarı hangi işletim sistemi ile başlatacaksınız gibi bir soru çıkıp üç adet windows 10 seçeneği çıktı. Kendisi otomatik seçip başlattı k
Buna benzer sorun çok yaşamıştım. Nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum, ama dediklerimi yapın çözülecektir diye düşünüyorum. Windows kurarken eski dosyalarınızı da görürsünüz orda onlarıda silin. Windows sistem geri yükleme vs. oluşturuyor. Onları sildikten sonra Windows' u diske kur tuşuna basınca size o dosyaları temiz olarak tekrardan ayıracaktır.
Öncelikle teşekkür ederim. Yükleyecek sürücüyü seçerken 4 tane falan şey çıkıyor isimleri SSD, kurtarma, sistem şeklinde onları silmeli miyim? İkincisi windows ana başlangıç yerinde bir kısım ileriye gidiyorum ancak mavi ekran ile kapanıyor. Hata kodunu yakalamayı başardım telefonla. Hata kodu CRITICAL_PROCESS_DIED.

Hocam siz çok üst üste kurma yapmışsınız galiba ve eski bilgilerinizde duruyor. Bundan dolayı hata alıyorsunuz. SSD ikiye bölüp mü kullanıyorsunuz? Cevabınız hayır ise ve sistemde sadece SSD var ise her şeyi silip SSD' ye format ekranından format atın daha sonra kurulumu sağlayın. Çünkü temiz kurulumda size Windows'u açarken hangi işletim sistemi ile başlatacaksınız diye sormaz.

Hocam siz çok üst üste kurma yapmışsınız galiba ve eski bilgilerinizde duruyor. Bundan dolayı hata alıyorsunuz. SSD ikiye bölüp mü kullanıyorsunuz? Cevabınız hayır ise ve sistemde sadece SSD var ise her şeyi silip SSD' ye format ekranından format atın daha sonra kurulumu sağlayın. Çünkü temiz kurulumda size Windows'u açarken hangi işletim sistemi ile başlatacaksınız diye sormaz.
Zaten ben de anlamadım herhalde kurdu kendisi ama başlatmıyor. Her şeyi sileceğim. Uyarı geliyor üreticiye ait şeyler olabilir emin misiniz gibisinden. Ama siliyorum sıkıntı olmaz herhalde

SSD üzerinde üreticiye ait ne olabilir bilemiyorum. Uğraşmak istemiyorsanız Monster yetkili servisine gidin, 10 dakikada hallederler.
Şuna da bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD üzerinde üreticiye ait ne olabilir bilemiyorum. Uğraşmak istemiyorsanız Monster yetkili servisine gidin, 10 dakikada hallederler.
Servise gidemem antalyada yaşıyorum. Göndermek için pc kutusu da başka ildeki evimde kaldı. Denemek istiyorum en son çare göndereceğim siliyorum her şeyi sıkıntı olursa gönderirim artık. :)

Söylemeyi unutmuş olabilirim. Kullandığınız Windows sürümünü hazır olarak aldıysanız. Yani Monster size keyli olarak Windows sattı ise aynı Windows sürümü kurun. Windows Pro lisansı var ise Windows Pro veya Windows Home ise Windows Home kurun.

Monsterdan FreeDoss olarak aldım. Kurulumu yapamıyorum sildiğim sürücü bölümleri geri geliyor bi kısmı silinmiyor artık umudumu kaybettim. Monster ı arayacağım gönderebilirsem göndereceğim win 10 pro kurmalarını rica etsem kurarlar herhalde ben sonra key girerim.

Attığım videodaki gibi yapınca, sildikten sonra kur tuşuna bastıktan sonra kendisi otomatik temiz olarak size o bölümleri oluşturuyor. Uzaktan bu kadar yardımcı olabildim.

Yeni konular

Geri
Yukarı