Windows 10 çöktü ve format atılmıyor

MrNeoN

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle iyi günler. Gün geçmiyor ki bir sorun yaşamayayım. Word'den yazı hazırlayıp düzenlerken birden mavi ekran geldi hata kodunu bile okuyamadan bilgisayarım kapandı. Monster laptop Windows 10 SSD'ye kurulu. Onarma seçeneklerini denedim olmadı. Format USB'si oluşturdum önce sürücü bulunamadı diyordu sonra onu çözdüm SSD biçimlendir dedim sürücüler yine gitti. Tekrar denedim biçimlendirmeden SSD'yi seçip kurmaya çalıştım kurulum esnasında "Windows 10 gereken dosyaları yükleyemiyor" hatası aldım. 2 kere denedim ikisinde de aynı hata. Ben bu yeniden başlatma, BIOS, format üçgeni arasında dönüp dururken bir anda başlama ekranı geldi. O saatin yazdığı ekran. İçim bir anda kıpır kıpır oldu. Dedim "o mutluluğa erişiyorum galiba şükürler olsun". Ama hayat yine bildiğiniz gibi o mavi ekranı karşıma çıkardı. Sorularım şu; benim SSD mi bozuldu? Ben niye format atamıyorum? Hayat beni sevmiyor mu?
Üşenmeyerek okuyan dünya güzeli insanlara teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayat değil Windows bizi sevmiyor. Bilirim o çok sevdiğim rengin bir anda lanet bir şey olmasını. USB belleği taktığınız USB portundan başka bir porta takın ve aşağıda bıraktığım linkteki adımları yapın. Windows 10 indirirken size soru sorar, bu bilgisayar için mi indirilsin diye. Başka bir cihazdan indiriyorsanız hayır seçeneğini işaretleyin. İnternetinizde kopma vs. olmaması için kablolu bağlantı ile indirin.

Bu kadar mavi ekrana karşı, hala bu kadar Monster önerileri, güzellemeleri çok garip.
Artık gerçekten ücretli entry girdirildiğini düşünüyorum forumlarda ya da sözlüklerde.
Monster satın alıp aldığı hafta mavi ekran sebebiyle cihaz değiştirmiş, gelen 2. cihazda da mavi ekran görünce iade edip ROG almıştım.

Neyse sorununuza gelecek olursak eğer, acaba format esnasında "sürücü yükle" kısmına mı tıklıyorsunuz yanlışlıkla? Çünkü sadece ileri diyeceksiniz yeni birincil birimi oluşturduktan sonra.
Bir arkadaşım sürücü yükle kısmına tıkladığı için yapamamıştı günlerce. Olabiliyor bazen dalgınlık.

Arkadaş zaten Windows kurmayı denemiş, format atılmadığını söylemiş yanlış mı anlıyorum? Format atamıyorsan sorun bilgisayar donanımlarında ve RAM veya SSD'de sorun olduğunu düşünüyorum. Çözümü servis.

Arkadaşlar geri dönüşleriniz için çok teşekkür ederim hepinizin önerilerini değerlendireceğim. Yaptıklarımı bir daha deneyeyim. Bilgisayarı ilk aldığımda RAM bozuktu servise gitmişti değiştirdiler. Onun dışında ben bir RAM daha aldım ancak o da uzun süredir sıkıntı çıkarmadı. Ayrıca takıldığım yer windowsu yükleyeceğim SSD yi seçiyorum yükleme yüzdesel olarak ilerliyor bir müddet ama sonra hata alıyorum
RAM'leri kontrol ettiniz mi belki de yerinden çıkmıştır.
Bakmıştım ancak klipleri sağlam elimle de kontrol ettim çıkarıp tekrar takabilirim.
Hayat değil Windows bizi sevmiyor. Bilirim o çok sevdiğim rengin bir anda lanet bir şey olmasını. USB belleği taktığınız USB portundan başka bir porta takın ve aşağıda bıraktığım linkteki adımları yapın. Windows 10 indirirken size soru sorar, bu bilgisayar için mi indirilsin diye. Başka bir cihazdan indiriyorsanız hayır seçeneğini işaretleyin. İnternetinizde kopma vs. olmaması için kablolu bağlantı ile indirin.

Usb2.0 portunu kullanıyorum. Usb3.0 portunda zaten kurulmuyormuş sanırım. Zaten onu da denedim. Tekrar Usb ye rufus üzerinden kurulum yaptım. Yüklemeye çalıştım ssd yi biçimlendir dedim biçimlendirmeyi yaptı yükleme yüzdesi doldu pc yi yeniden başlatıyor dedi başlattı tekrar yükleme ekranı çıktı. Biosdan kontrol ettim birincil usb değil. Yani ssd ye bir şey yüklenmemiş.

Son düzenleme:
Arkadaşlar geri dönüşleriniz için çok teşekkür ederim hepinizin önerilerini değerlendireceğim. Yaptıklarımı bir daha deneyeyim. Bilgisayarı ilk aldığımda RAM bozuktu servise gitmişti değiştirdiler. Onun dışında ben bir RAM daha aldım ancak o da uzun süredir sıkıntı çıkarmadı. Ayrıca takıldığım yer windowsu yükleyeceğim SSD yi seçiyorum yükleme yüzdesel olarak ilerliyor bir müddet ama sonra hata alıyorum

Buna benzer sorun çok yaşamıştım. Nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum, ama dediklerimi yapın çözülecektir diye düşünüyorum. Windows kurarken eski dosyalarınızı da görürsünüz orda onlarıda silin. Windows sistem geri yükleme vs. oluşturuyor. Onları sildikten sonra Windows' u diske kur tuşuna basınca size o dosyaları temiz olarak tekrardan ayıracaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı