Windows 10 CRITICAL_PROCES_DIED Mavi Ekran Hatası

XANTARES

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam ben CFK. Malum bilgisayar sebebini hala bilmediğim bir nedenden dolayı devamlı kitlenip duruyor. Oyun oynarken özelliklede. İlk başta ramden sanıyordum ramler bozuktu ve yenilerini aldım. Sorun geçti derken tekrar baş gösterdi. Bu hatayı 1 ay içinde 2 defa aldım. HDDTUNE ile harddiski test ettiğimde hiç sorun yoktu halbuki. Bad sector bile yoktu. Bu ne demek? Ani kitlenmeye bağlı olarak mı çöküyor Windows yoksa?

İ7 3770 ve Asus R9 270X sistem kilitlenme sorunu | Technopat Sosyal

Bu başlıkta bilgisayarımın kitlenmesiyle ilgili birçok şeyi detaylı anlatmıştım. Çöktüğündeki olay günlüğüde var başlıkta. Bu çökmelerin nedenini ise hala bulamadım ve bu son hata ne anlama geliyor?

11853887_937708852944154_1557513335_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu windows 10 kurdum ve yaşamaktayım günde bir defa oluyor çözümünü bulamadım. Bu gidişte tekrar windows 8.1'e dönmek zorunda kalacağım. @Recep Baltaş @MF bilginiz var ise çözümünü biliyorsanız veya önerileriniz var ise yardımınızı bekliyoruz.
(Bilgisayar bir anda donuyor ve 3 5 saniye sonra yukarıda arkadaşın göndermiş olduğu gibi resimdeki mavi ekrana düşüyor.)

Taktığın donnaımlar arasında uyumsuz donanım mevcut olabilir. Uyarıda dediği gibi CSM kısmına gidip Enable yapıp bir dene. Mavi ekran için bunu uygulayıp yeni mavi ekran alırsan paylaşırsın.
C:\Windows\Minidump\ Klasörü Yok | Technopat Sosyal

Taktığın donnaımlar arasında uyumsuz donanım mevcut olabilir. Uyarıda dediği gibi CSM kısmına gidip Enable yapıp bir dene. Mavi ekran için bunu uygulayıp yeni mavi ekran alırsan paylaşırsın.
C:\Windows\Minidump\ Klasörü Yok | Technopat Sosyal
Windows 8 kullandım 1 seneyi aşkın sadece win10'a geçtim ve bu sıkıntı başladı.
Gönderdiğiniz linkteki gibi ama hiç bir şey yok.

Windows 10 UEFI olarak kurulu.
Aşağıdaki resimler bios da ki varsayılan ayarlar.
Hepsini uefi olarak mı ayarlamalıyım? Mavi ekran hatası o yüzden mi olabilir? Neleri düzeltmeliyim uyarırsanız.

bios1.jpg

bios2.jpg

bios3.jpg

bios4.jpg

bios5.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı