Windows 10 CSR8510 A10 Bluetooth düzgün çalışmıyor

Sefer18

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese sağlıklı günler dilerim.
Arkadaşlar Xiaomi kablosuz kulaklığımı bilgisayarımda kullanmak için bir USB Bluetooth dongle almıştım. Ancak bir türlü stabil bir şekilde çalıştıramadım.
Kimi zaman ses hiç gelmiyor. Kimi zaman ses az ve bozuk geliyor. Kimi zaman yükses seste ilginç bir bozuk radyo (glitch gibi) sesi geliyor. Kimi zamansa ses mükemmel geliyor ama bir süre sonra ses kesiliyor ve hoparlörden devam ediyor. Bağlanırken veya bağlantıyı keserken de çok zorlanıyorum. Kulaklık telefon ile harika çalışıyor ancak bilgisayarda durum yukarıdaki gibi. Herhangi bir driver kurmadım çünkü tak çalıştır olduğu yazıyordu.

* USB Bluetooth dongle - CSR8510'a10.
* Kablosuz kulaklık - Xiaomi Mi true Wireless Basic.
* Işletim sistemi - Windows 10 X64 1809LTSC.
Herkese sağlıklı günler dilerim.
Arkadaşlar Xiaomi kablosuz kulaklığımı bilgisayarımda kullanmak için bir USB Bluetooth dongle almıştım. Ancak bir türlü stabil bir şekilde çalıştıramadım.
Kimi zaman ses hiç gelmiyor. Kimi zaman ses az ve bozuk geliyor. Kimi zaman yükses seste ilginç bir bozuk radyo (glitch gibi) sesi geliyor. Kimi zamansa ses mükemmel geliyor ama bir süre sonra ses kesiliyor ve hoparlörden devam ediyor. Bağlanırken veya bağlantıyı keserken de çok zorlanıyorum. Kulaklık telefon ile harika çalışıyor ancak bilgisayarda durum yukarıdaki gibi. Herhangi bir driver kurmadım çünkü tak çalıştır olduğu yazıyordu.

* USB Bluetooth dongle - CSR8510'a10.
* Kablosuz kulaklık - Xiaomi Mi true Wireless Basic.
* Işletim sistemi - Windows 10 X64 1809LTSC.
Merhaba sorunu çözdüm. Çözmek için birçok adım uyguladım ancak en sonunda sorun ortadan kalktı.
Adımlar;
1- Bu kulaklığın bir oyun modu var. Gecikmeyi ciddi oranda azaltıyor. Açmak için çok fonksiyonlu tuşa 3 defa ard arda basıyoruz.

2- Temiz Windows 10 kurulumu yaptım. Ayrıca kesinlikle sürücü yüklemedim. Windows kendi ayarlıyor ve sürücü sanırım sıkıntı yapıyor.

3- Windows Ayarları>Sisteme gelip sol tarafta bulunan sekmelerden "Ses" isimli sekmeyi seçiyoruz. İlgili ayarlar kısmından "Ses Denetim Masası" bölümüne tıklıyoruz. Açılan penceredeki üst bölümde bulunan sekmelerden "Kayıt" sekmesine geliyoruz. Mi True Wireless olarak belirtilen cihaza sağ tıklayıp "Devre Dışı Bırak" seçeneğini aktif ediyoruz. Bu işlem kulaklığın mikrofonundan ses çekmemizi engelliyor ama eminim ki anlık kopmalar da azalıyor.

Başka bir işlem yaptıysam da şuan hatırlamıyorum. Çözemeyen arkadaşlar olursa seve seve yardım ederim. Ayrıca bu cihazı satın almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye etmiyorum. Daha kaliteli ve bilinen markaların USB Bluetooth araçlarına göz atmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Hocam merhaba aynı sürücü bende de var elimde syrox S16 diye bir BT kulaklık var sürekli kesiliyor mikrofonu erişim yapılıyor mu bilmiyorum yardımcı olursan çok iyi olur.

Geri
Yukarı