Windows 10 defender eylem gerekiyorda takıldı

Ozan Güven

Kilopat
Makaleler
5
Flaş belleğin içine kısayol oluşturup diğer tüm dosyaları bir klasöre taşıyıp o klasörü gizleyen MuSaLLaT.exe diye bir virüs var. Fotokopicinin bilgisayarından bulaşıyor. Defender öttü tabi her zamanki gibi bu virüse, dosyalarımı nasıl alacağımı bildiğim için virüse izin ver dedim, CMD'den flaş belleğin harfine geçiş yapıp "attrib *.* -h -s /s /d" komutunu girdiğimde gizlenmiş klasör çıktı. Kendi dosyalarımı alıp flaşı biçimlendirdim, sonra geri attım bu dosyaları. 2 gün oldu ben bunları yapalı, flaş bellekte sorun yok, bilgisayara da bulaşmıyor nasıl bir şeyse. Belki bulaşmıştır diye tarattım bir şey yok ama Defender logosu takılı kaldı böyle, bilgisayarı yeniden başlattım geçmiyor.
Ekran Alıntısı2.PNG

"Eylem gerekiyor." diyor ama Eylemleri Başlat'a tıkladığımda da bir şey olmuyor. Nasıl baştan başlatırım bu programı ben? Yeni format attım daha, başka antivirüs kurulu değil, kendi de bir şey bulmuyor ki temizleteyim.
1522444283569.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Komutları yazdığımda yönetici olarak başlatmama rağmen, "Erişim engellendi." hatası aldım, internette bir PowerShell komutu buldum onu da denedim. Onunla mı düzeldi, güvenlik güncellemesi ya da normal güncelleme falan mı geldi bilmiyorum ama sorun çözüldü, teşekkürler @24099.

Komutları yazdığımda yönetici olarak başlatmama rağmen, "Erişim engellendi." hatası aldım, internette bir PowerShell komutu buldum onu da denedim. Onunla mı düzeldi, güvenlik güncellemesi ya da normal güncelleme falan mı geldi bilmiyorum ama sorun çözüldü, teşekkürler @24099.

o komutu bizle de paylaşır mısınız ?

Yeni konular

Geri
Yukarı