Windows 10 Defender tamamen kapatma

qiaiaia

Hectopat
Arkadaşlar bende Windows 10'un Defender'ındaki gerçek zamanlı korumayı ne kadar kapatsam da kapatayım tekrar açılıyor, kendi kendine ve önemli bir dosyayı siliyor.

Arama kısmına regedit yazın ve çıkan programı açın. Resimde belirttiğim dizini açın.
Ekran Görüntüsü (188).png

Görebileceğiniz gibi bende DisableAntiSpyware adında bir DWORD32 değeri bulunuyor, sizde bulunmayacaktır. Sağ tık>Yeni>DWORD (32 bit) değeri' ni seçip oluşan girdiyi resimdeki gibi "DisableAntiSpyware" olarak adlandırın. Üzerine çift tıklayıp aşağıdaki resimdeki gibi ayarlamaları yapın ve Tamam'a tıklatın.

Ekran Görüntüsü (189).png

Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın, sorununuz çözülmüş olacaktır. Başka antivirüs yazılımı kullanmıyorsanız bunu yapmanın cihazınızı tehlikeye sokacağını unutmayın.

Arama kısmına regedit yazın ve çıkan programı açın. Resimde belirttiğim dizini açın.
Eki Görüntüle 652809

Görebileceğiniz gibi bende DisableAntiSpyware adında bir DWORD32 değeri bulunuyor, sizde bulunmayacaktır. Sağ tık>Yeni>DWORD (32 bit) değeri' ni seçip oluşan girdiyi resimdeki gibi "DisableAntiSpyware" olarak adlandırın. Üzerine çift tıklayıp aşağıdaki resimdeki gibi ayarlamaları yapın ve Tamam'a tıklatın.

Eki Görüntüle 652812

Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın, sorununuz çözülmüş olacaktır. Başka antivirüs yazılımı kullanmıyorsanız bunu yapmanın cihazınızı tehlikeye sokacağını unutmayın.
Artık bu da olmuyor. Tekrar açıyor belli bir süre sonra.

Bende tekrar açılmıyor. Hangi Windows 10 sürümünü kullanıyorsunuz?
2004. 4 gün önce kapattım şimdi tekrar açılmış. Önceki sürümde de aynısı oluyor. Bence sürümle alakası yok. Attığın fotoda ben windows defender tikleyerek yapıyorum o işlemleri. Sen policy manager tıklamışsın. Öyle yapsam farkeder mi acaba?

Harici antivirüs yazılımı kullanarak kapatabilirsin.
Kaspersky veritabanı daha iyi olduğundan, her dosyayı silmeye çalışmaz. Zararlı olan dosyayı ise karantinaya alır. Sen istersen geri yükleyebilirsin.

Harici antivirüs yazılımı kullanarak kapatabilirsin.
Kaspersky veritabanı daha iyi olduğundan, her dosyayı silmeye çalışmaz. Zararlı olan dosyayı ise karantinaya alır. Sen istersen geri yükleyebilirsin.
Kaspersky indirmeden kapatmanın bir yolu yok mu? Dediğim farkı denesek olur mu acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı