Windows 10 Defender'i açamıyorum

Ali KIRR

Centipat
Defender'i açamıyorum. Açma-kapama tuşları kitlendi. Gördüğüm her çözümü uygulamaya çalıştım ama hiçbir şey olmadı. Lütfen yardım lazım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    69,3 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
  • Denetim masasından Windows Defenderin açık olup olmadığını kontrol edin.
  • Windows arama ikonuna basarak aramaya giriniz. CMD yazıp gelen uygulamaya sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır'a basınız. Komut istemine şu komutu girip işlem bitince bilgisayarı yeniden başaltın. Komut: sfc /scannow
  • Bu videodaki işlemleri uygulayın ve çözülüp çözülmediğini bana bildirin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir tavsiye Windows Defender bir AV için yeterli değil. İmzamdan daha güçlü ve çok hafif olan 360 Total Security indirip kullanabilirsiniz.

Temiz format atiniz. En güncel dosya indirme'mek.
Bu kadar basit bir şey için bile neden format öneriyorsunuz?

Son düzenleme:
  • Denetim masasından Windows Defenderin açık olup olmadığını kontrol edin.
  • Windows arama ikonuna basarak aramaya giriniz. CMD yazıp gelen uygulamaya sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır'a basınız. Komut istemine şu komutu girip işlem bitince bilgisayarı yeniden başaltın. Komut: sfc /scannow
  • Bu videodaki işlemleri uygulayın ve çözülüp çözülmediğini bana bildirin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir tavsiye Windows Defender bir AV için yeterli değil. İmzamdan daha güçlü ve çok hafif olan 360 Total Security indirip kullanabilirsiniz.

Bu kadar basit bir şey için bile neden format öneriyorsunuz?

Dediklerinizi denedim fakat olmadı halen aynı sorunu yaşamaktayım.

Birkaç gün bekleyin kendinden düzelecek :D
Windows o kadar tuhaf bir işletim sistemi ki önceki gün bilgisayarını açarsın hata alırsın. Ertesi gün gene açarsın ve bir bakmışsın sorun çözülmüş.
Ayrıca Windows bakım görevleri çalıştırın. ve CMD'e sfc /scannow komutunu yazın. Gene olmazsa Windows Uptade'den güncellemeleri denetleyin.

Bazı performans ayarlamaları AV programlarını devre dışı bırakıyor. Ayreten kullandığınız performans arttırma uygulaması var ise devre dışı bırakın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı