Windows 10 Defender'i nasıl tamamen silebiliriz?

sheko34

Centipat
Daha fazla  
RAM
8GB 2133MHz
SSD veya HDD modeli
Samsung 870 Evo 500GB
Ekran kartı
GT940Mx
Anakart
HP 15AU111NT
İşlemci
i5 7200u
Merhaba sadece günlük işlerimde (video izleme, ufak tefek oyunlar oynama) kullandığım bir laptopum var.
İşlemcisi zayıf olduğundan dolayı arkada antimalware hizmeti çalıştığında cihaz çok zorlanıyor bütün zevkimi kullanma hevesimi bozuyor bu arada cihazda çok iyi bir SSD mevcut bu arada depolama ve RAM'le alakalı bir problemim yok i5 7200U işlemci gerçekten çok zayıf.
Defender'i kökten nasıl kaldırabilirim? Defender Control diye bir yazılım var fakat hiç güvenemiyorum elle yapamaz mıyım?

Windows Defender'i gerçek zamanlı korumayı kapatarak kapatabilirsiniz.

Başka bir AV kurduğun zaman deaktive olur. Ama Windows'un temel servisleri üzerine kurulu olduğu için kaldıramazsın. Ama güvenlik ayarlarından kapatabilirsin. (Belli bir seviyeye kadar)

Windows Defender'i gerçek zamanlı korumayı kapatarak kapatabilirsiniz.

Otomatik olarak kendini geri açıyor maalesef tam çözüm değil.

Başka bir av kurduğun zaman deaktive olur. Ama Windows'un temel servisleri üzerine kurulu olduğu için kaldıramazsın. Ama güvenlik ayarlarından kapatabilirsin. (belli bir seviyeye kadar)

Ayarları kapttığımda da bir süre sonra otomatik olarak açıyor kendini o ayarlar hocam. Herhangi bir antivirüs yazılımı istemiyorum PC tamamen saf olsun istiyorum.

Merhaba sadece günlük işlerimde (video izleme, ufak tefek oyunlar oynama) kullandığım bir laptopum var.
İşlemcisi zayıf olduğundan dolayı arkada antimalware hizmeti çalıştığında cihaz çok zorlanıyor bütün zevkimi kullanma hevesimi bozuyor bu arada cihazda çok iyi bir SSD mevcut bu arada depolama ve RAM'le alakalı bir problemim yok i5 7200U işlemci gerçekten çok zayıf.
Defender'i kökten nasıl kaldırabilirim? Defender Control diye bir yazılım var fakat hiç güvenemiyorum elle yapamaz mıyım?
Bu rehber yardımcı olucaktır.

Otomatik olarak kendini geri açıyor maalesef tam çözüm değil.

Ayarları kapttığımda da bir süre sonra otomatik olarak açıyor kendini o ayarlar hocam. Herhangi bir antivirüs yazılımı istemiyorum PC tamamen saf olsun istiyorum.
AV yazılımı olmadan PC kullanmayı kimseye önermem.

Bu rehber yardımcı olacaktır.

CD "program files" kısmında takılıyorum hocam. Güvenli modda denerim şimdi bir daha bakalım olur mu?

Av yazılımı olmadan PC kullanmayı kimseye önermem.

Herhangi indirme yükleme işlemi vesaire yapmıyorum ve veri barındırmıyorum cihazda haklısınız ama cihaz çöp oluyor av aktifken. Önceden Defender Control ile yapıyordum ama şu an o programa güvenmiyorum mantıken kendim yapmak istiyorum :D

Gündelik işler için kullanılan bir bilgisayara virüs bulaştırmak neredeyse imkansız. Zorunluluktan kaldırıldığı da belirtilmiş. VirusTotal/Kaspersky kullanılabilir defender yerine.
Tamam öyle olsun. Ama unutmayın, bir bilgisayara virüs bir defa bulaşır. Sonra pişman olmayın.
Tartışmaya gerek yok. Benim bilgisayarlarımın içinde çok önemli veriler var o nedenle ne işimde ne de evimde hiçbir zaman şansa bırakmam. 😉

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı