Windows 10 Deneme Sürümünü Yükseltme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mehmet aykaj

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir PC topladım. Firma windows 10 deneme sürülü kurulu olarak gönderiyor. Bu sürümü para vermeden (o kadar uyanığız hani) upgrade etmek istiyorum. Bozulan bir laptopum var arkasında windows key yazıyor. Windows 7'den 10'a upgrade etmiştim laptopu. Laptoptaki windows seri numarasını yeni PC'de kullanabilir miyim? Kullanamıycaksam internetten crackli windows 10 indiriyorum, deneme sürümünü silmeden bu sürümü yükleyebilir miyim? Yükleyemezsem windows 10 deneme sürmünü nasıl silerim? Bilen birisi aydınlatırsa teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyanık olsan crackli işletim sistemi kullanmazsın, demek ki değilsin. Forumda korsana destek yok.

Diğer bilgisayarının arkasındaki lisansı da kullanamazsın. 70-80 TL'ye OEM lisans al.

O bilgisayara korsan Windows kullanarak yazık ediyorsunuz. Alın 70-80 TL'ye OEM key. Ayrıca forumda korsana destek verilmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşların dediği gibi orjinal satın almanız daha doğru olur. Ben 100 TL Windows 10 key almıştım. Şimdi daha ucuz satan yerler var. 80 TL - 1 yıl için hiç bir şey.

Peki madem siz de zekisiniz korsan yazılımın, orjinalden eksik kalan yanlarını da bir zahmet izah edin. Benim gibi kendini uyanık sananlara manifesto yapmadan, pratik bilgi babından bir ders olsun...

Elinin altında internet gibi bir bilgi deposu varken bunu bizden beklemen saçma. Bir işletim sistemine de tek seferlik 70 TL nasıl verilemez aklım almıyor.

Yasal olmayanda sistem arkaplanında CPU yükünü arttıran crack yazılımı çalışmakta tıpkı mining gibi ve sen farkında olmadan illegal yazılımı sağlayan kişiyi zengin etmektesin. Yani yasal sürümü kullandığında Bill Gates ve Microsoft'a parasını verip alırken yasal olmayan sürümde cebinden para çıkmayacak belki fakat crack yazılımını sağlayan kişi dolaylı olarak senden kazanç sağlayacak. Yazılım açısından bakarsak merak ettiğini söyleyeyim hiç bir farkı yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı