Windows 10 Desktop Erişilemiyor Hatası

Sirfear

Hectopat
Normalde gelen güncellemeleri yapmıyorum. Bildiğiniz gibi ilk çıktıkları zamanlar hatalı olabiliyor lakin yeni gelen güncelleme sürekli olarak saat başında bir sefer olacak şekilde "Mükemmelliğe son adım" ya da bunun gibi bi yazıyla bildirim veriyordu ve oyun oynarken oyunu alta alıyordu. Bu durumdan sıkılıp güncellemeyi yaptım olanlar ondan sonra oldu güncellemeden sonra bilgisayarım açılırken oturum kısmında Windows hazırlanıyor diyerek 10 dakikaya yakın bir vakit bekletiyor her seferinde. Ardından ise C:\WINDOWS\system32\config\systemprofile\Desktop erişilemiyor. Adlı bir hata veriyor ve bomboş bir masaüstüyle baş başa kalıyorum herhangi bir arama bile yapamıyorum bilgisayarda durum bundan ibaret. Belirli haber sitelerinde bile konu edilen hatanın Avast'tan kaynaklandığını lakin benim gibi kullanmayanların da aynı hatayı yaşadığı söylenmiş. Yapabileceğim herhangi bir şey var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an için bu hatanın ne yazık ki bir çözümü yok. Yapabileceğin tek şey bir önceki sürüme geri dönmek. Bunun için bilgisayarın güç tuşunu kullanarak bilgisayarı üst üste 3 kere kapatıp yeniden aç. Kurtarma seçenekleri menüsü açılışta karşına çıkacak. Sorun Gider - Gelişmiş Seçenekler- Önceki sürüme geri dön seçeneklerini izleyerek 1709 sürümüne geri dönün. 12 Haziran için planlanan 1803 büyük hata düzeltme güncellemesine kadar tekrar yükseltme yapmayın.

Kurtarma3.JPG

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı