Windows 10 Disk Temizleme Aracı Geçici İnternet Dosyalarını Silmiyor

Kenan Kayaker

Hectopat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Emekli
Windows 10'u kurdum. (SSD disk, orijinal Windows) Müteakiben driver ve diğer programları kurdum. Bazı programlar için internetten güncelleme yaptım. Arada bir disk temizleme aracını çalıştırdım. İlk başlarda temizlemede sorun olmadı. Ancak zamanla "Geçici İnternet Dosyaları" boyutu büyüdü ve resimdeki boyuta geldi. Tekrar tekrar temizleme aracını çalıştırdım, temizliyormuş gibi işlem yapıyor, işlem tamamlandıktan sonra disk temizleme aracını tekrar açtığımda resimde görünen boyut aynı kalıyor, hatta bazen büyüyor. Temizleme yapıldığında resimde görünen boyuttan büyük fazlalık boyut temizleniyor, geriye resimdeki boyut kalıyor. Diğer dosyalar ise gayet başarılı şekilde temizleniyor. Geçici dosyaların depolandığı işletim sistemi klasörlerini kontrol ettim, klasörler temizdi, içleri boşalmıştı. Ayrıca "Ccleaner" gibi temizleme programları da kullandım maalesef değişen olmadı. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?
Yardımlarınız ve bilgi paylaşımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Disk Temizleme.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Olabilecek Muhtemel Sorunlar:
  • Güvenlik, yani gizlilik vardır veya erişim(silme) ile alakalıdır.
  • Gizli sistem dosyaları olabilir birde öyle kontrol edin.

Olabilecek Muhtemel Sorunlar:
  • Güvenlik, yani gizlilik vardır veya erişim(silme) ile alakalıdır.
  • Gizli sistem dosyaları olabilir birde öyle kontrol edin.
"Geçici İnternet Dosyaları" üzerine gelerek seçtikten sonra "Dosyaları Görüntüle" butonuna bastığımda;

C:\Users\Kullanıcı adı\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\IE
içi boş olan klasörü açıyor. Gizlilik ayarlarını ayarlamak mümkün olmadı. Zira bu klasörü adres çubuğu yolu izlendiğinde bulamadım. O halde bu biriken 448 mb nerede depolanmış olabilir?

"Geçici İnternet Dosyaları" üzerine gelerek seçtikten sonra "Dosyaları Görüntüle" butonuna bastığımda;

C:\Users\Kullanıcı adı\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\IE
içi boş olan klasörü açıyor. Gizlilik ayarlarını ayarlamak mümkün olmadı. Zira bu klasörü adres çubuğu yolu izlendiğinde bulamadım. O halde bu biriken 448 mb nerede depolanmış olabilir?
Eğer boş gözüküyorsa gizlidir. Sistem dosyaları ayarı gizli ise aktif edin. Sonra gizli ögeleri açınız. Ayrıca klasörün boyutuna bakınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı