Windows 10 "DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL" Mavi Ekran Hatası

Pavyon

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, oyun oynarken bu mavi ekran hataları alıyorum farklı farklı, bunun için sizlerden yardım istiyorum şimdiden teşekkürler.

Minidump: technopat.rar

2.jpg
3.jpg
1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı sorunu yaşıyorum. Gerçekten sinir bozucu. Dün bilgili bir bilgisayarciya verdim. Hataları gösterdim islemci hatasi var dedi belki sende de öyledir.
En son öyle olacak büyük ihtimalle hocam. Şimdilik yapabileceğim bir şey varsa arkadaşlar yardımcı olursalar bakıcam.

Aygıt Yöneticisi'nden Görüntü Bağdaştırıcıları'ndan ekran kartınıza sağ tıklayıp Özellikler>Ayrıntılar>Özellik'ten Aygıt açıklaması'nı Donanım kimlikleri'ne çevirip en üsttekini kopyalayıp Google'da arattığınızda bulabilirsiniz. Tabii GeForce sürücü güncel dediyse günceldir.
Konu için: Donanım Kimliği ile sürücüleri bulun

Aygıt Yöneticisi'nden Görüntü Bağdaştırıcıları'ndan ekran kartınıza sağ tıklayıp Özellikler>Ayrıntılar>Özellik'ten Aygıt açıklaması'nı Donanım kimlikleri'ne çevirip en üsttekini kopyalayıp Google'da arattığınızda bulabilirsiniz. Tabii GeForce sürücü güncel dediyse günceldir.
Konu için: Donanım Kimliği ile sürücüleri bulun
O zaman ekran kartı sürücüsünden kaynaklı bir sorun yok demektir.

Hayır tabi ki hocam bilmediğim bir şeyi neden kullanayım. Bahsettiği program hakkında bilgim yok.
İyi o zaman. Kullansaydın yardım edilmeyecekti size format atana kadar.

Sallama mesajlar yazıp konuyu kirletmeyin.
Konu sahibi, memtest yapıp sonucu paylaşın. Logitech sürücülerini ve aygıtlarını kullanmayın, kaldırın. MSI araçlarını kaldırın(MSI OC Kit, Gaming APP), Teamviever güncelleyin.
BIOS güncel değil güncelleyin:
http://download.msi.com/bos_exe/7A62v22.zip

@Murat5038 hocam öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi memtest ile yaptım. Resim mi yoksa başka şekilde mi atacağımı bilmediğim için resim olarak atıyorum sonuçtan anlamadığım için yorum sizin. Teamviever'i güncelledim. Logitech sürücülerini kaldırdım, MSI araçlarını kaldırdım. Geriye BIOS kaldı onu attığınız linkten nasıl yapacağımı bilmiyorum onun içinde yardım edebilir misiniz? Halen test devam ediyor 2 saat oldu.

Dosya Ekleri

• 20137918_1586815858030068_1999142933_o.jpg
    20137918_1586815858030068_1999142933_o.jpg
    210,2 KB · Görüntüleme: 95
  • 20196329_1586692851375702_589458672_o.jpg
    20196329_1586692851375702_589458672_o.jpg
    172 KB · Görüntüleme: 101
Teşekkür ederim hocam test bitsin onada bakıcam.

@Murat5038 hocam öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi memtest ile yaptım. Resim mi yoksa başka şekilde mi atacağımı bilmediğim için resim olarak atıyorum sonuçtan anlamadığım için yorum sizin. Teamviever'i güncelledim. Logitech sürücülerini kaldırdım, MSI araçlarını kaldırdım. Geriye BIOS kaldı onu attığınız linkten nasıl yapacağımı bilmiyorum onun içinde yardım edebilir misiniz? Halen test devam ediyor 2 saat oldu.
5 saat oldu memtest devam ediyor. @Murat5038 hocam

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı