Windows 10 Düşük İnternet Hızı Sorunu

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bilgisayarımı formatlamadan önce aldığım hız 32-33 Mbps format attıktan sonra bu hızda düşüş yaşandı. 17-20-27 oluyor ama test yaptıktan hemen sonra telefonla test yapıyorum onda da 32-33 Mbps hız gösteriyor. Driverlarda problem yok gibi duruyor fakat bilemiyorum.

Dell Inspiron 15 7000 (7567 olarakta geçiyor) Gaming bilgisayarını kullanıyorum.

Wifi ye sağ tikla ağ sifirla diye bir secenek olmasi lazim onu bul sonra yeniden baslatma isticek belki düzelir.
Tabi o şecenek ayarlara girince cikar biraz kurcala bulursun

Sistem güncelleme yapıyor olabilir. Çünkü yeni format atmışsınız.

Windows 10'da tarifeli bağlantı kullanmadığınız sürece güncellemeler zorunlu olarak yapılıyor. Bu güncellemeleri kapatmak için birkaç yol var ancak tavsiye etmiyoruz.

Sistem güncelleme yapıyor olabilir. Çünkü yeni format atmışsınız.

Windows 10'da tarifeli bağlantı kullanmadığınız sürece güncellemeler zorunlu olarak yapılıyor. Bu güncellemeleri kapatmak için birkaç yol var ancak tavsiye etmiyoruz.

güncellemelerin hepsi yapılı zaten ağ kullanımına bakıncada kullanım yok gösteriyor zaten.

gpedit.msc üzerinden QoS paket zamanlayıcısını % 0 yapın tekrardan normal hızla kullanmaya başlayabilirsiniz.

sorun olunca ilk yaptığım oydu fakat düzelmedi.

güncellemelerin hepsi yapılı zaten ağ kullanımına bakıncada kullanım yok gösteriyor zaten.

sorun olunca ilk yaptığım oydu fakat düzelmedi.

Merhaba görev yöneticisinden Ethernet veyahut, Wifi kullanımı kontrol edermisiniz?

Eğer hiç bir arka plan çalışanı veyahut dowloand çalışmıyor ise sorun var demektir.

Merhaba görev yöneticisinden Ethernet veyahut, Wifi kullanımı kontrol edermisiniz?

Eğer hiç bir arka plan çalışanı veyahut dowloand çalışmıyor ise sorun var demektir.

Dosya Ekleri

• 4444444444444444444444444444444444444444444444.PNG
    4444444444444444444444444444444444444444444444.PNG
    103,3 KB · Görüntüleme: 112

Merhaba dowloand yapıyormusun arka planda herhangi bir uygulamada veya windows uptade güncellemesini arka planda otomatik yapıyor mu?

Services.msc yazın başlat kısmından ardından resimdeki kısımdan çift tıklayın windows uptade bulun otomatik ise elle başlatmaya cevirin, veyahut devre dışı bırakın sorun % 90 cözülecektir.

Son düzenleme:
arkada gta5 iniyor şuan update yok normalde indirmesi gereken hız 4.0 MB/s fakat en fazla 2.9 oluyo sabit de durmuyor.
2222222222222222222222.PNG
indirmeyi durdurunca arada sırada Kb/sn 200 felan oluyor fazla bir artış olmuyor.
Ek olarak kablolu bağlantıya geçince problem düzeliyor fakat ben kablolu bağlantıyı sürekli kullanamıyorum.
Wifi ye sağ tikla ağ sifirla diye bir secenek olmasi lazim onu bul sonra yeniden baslatma isticek belki düzelir.
Tabi o şecenek ayarlara girince cikar biraz kurcala bulursun

Bu arada bunu yaptım ama genede düzelmedi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı