Windows 10 Ekim Güncellemesi Oyunlarda Kasma

adev

Hectopat
Daha fazla  
10 Kasım 2018 Cumartesi günü yeni bir laptop aldım. Laptobu düne kadar hiç sıkıntısız kullanıyordum. Bilgisayarımın rahatlıkla oynatabileceği bazı oyunlar yüklüydü, ve sadece onları oynuyordum. Bunlardan biri olan MKKE'yi saatlerce oynamama rağmen hiçbir sıkıntı yaratmayan bilgisayarım, dün yaklaşık 2 saat süren bir güncelleme sonrasında oyun oynatmaz hale geldi. Büyük ihtimal Windows 1803'e yükseldi. Aslında daha da hızlanacak diye sevinmiştim fakat öyle olmadı. MKKE'yi geçiyorum, PUBG Mobile bile oynatmıyor, hatta sanki eski bir internet cafe bilgisayarında oynuyormuş gibi oluyorum(oynayamıyorum aslında çünkü çok kasıyor). İnternette bir gezinti sonucu 1803 güncellemesinden sonra çok fazla yavaşlama olayının olduğunu buldum. Bilgisayarıma Windows 10 1709 yüklemek istemiyorum çünkü bu işlem sonrası zarara uğrayabilirim. Windows'un bana önerdiği neredeyse her yolu denedim(BIOS güncelleme dışında)fakat bilgisayarda tık yok. Dün gece yaklaşık 4 saat uğraşıma rağmen bilgisayar asla düzelmedi. Bu arada, özelliklerim o kadar iyi değil ancak MKKE'yi ve PUBG Mobile'ı rahat oynatabilecek derecede. Hatta CS:GO en düşük ayarlarda oynattı.

Özellikler:
  • i3-7020U 2.30GHz
  • 4 GB RAM
  • Ekran kartı yok.
Bildiğim kadarıyla bu kadar ve aldığımda 64bit Windows 10 yüklüydü. Markası HP.

Son düzenleyen: Moderatör:
Allah'tan güncellemedim ben hala. Bana göre bu tip büyük güncellemeleri format CD'sine yazdırarak en baştan temiz kurulum yapmak daha sağlıklı olabilir. 1803 kurduğum zamanlarda da bu sorunu yaşadım sonra içinde 1803 güncellemesi dahil bir format CD'si hazırladım ve kurmuştum daha iyi oldu valla.

Format atmayı deneyin. Güncelleme sonrasında bilgisayarda yavaşlama vb. şeyler olabiliyor.

Bilgisayarınızı garanti kapsamı dışına çıkaracağını zannetmiyorum ama yine de müşteri hizmetleriyle konuşmanızı tavsiye ederim.

Bu problem sanırım bende de mevcut, bende 1803 sürümüne yükselttikten sonra bir problem olmadı. İlk başlarda 1-2 gündür inanılmaz bir düşüş var oyunlarda, normal masaüstündeyken bile ekran titriyor gibi oluyor. 7700k 1070 Ti ve 144 Hz monitörüm mevcut olmasına rağmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her probleme format önermeyin arkadaşlar. Bu sorunlu bir güncelleme. Benim bilgisayarımda neden olduğu ekran kartı sürücü hatalarını belirtmiştim. Bugün kardeşim kendi bilgisayarında da aynı sorunlara neden olduğunu, ayrıca fan hızında saçmalamalara yol açtığını belirtti. Yakında bir güncelleme daha yayınlarlar. Bu sürede siz ekran kartı sürücülerinizi tamamen kaldırıp, en güncel şekilde yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Windows Update'e geldi mi güncelleme? Yoksa sadece internetten indirilen versiyonu mu aktif olarak dağıtılyor?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı