Windows 10 en optimize sürüm hangisidir?

LTSC 1809 kurmayı düşünürseniz önce uyumluluk listesine göz atmayı unutmayın.
Bilgim olmadığı için soruyorum, mazur görün. Mağazadan kullandığım Spotify, Netflix, EarTrumpet gibi uygulamalar var. Bu konu hakkında kafamda soru işareti oluştu, bu bahsettiğim şeyleri nasıl indirebilirim veya kullanabilirim?

Bilgim olmadığı için soruyorum, mazur görün. Mağazadan kullandığım Spotify, Netflix, EarTrumpet gibi uygulamalar var. Bu konu hakkında kafamda soru işareti oluştu, bu bahsettiğim şeyleri nasıl indirebilirim veya kullanabilirim?
Store'u ekleyebilirsiniz. Daha önce LTSC kullanmadım ama aşağıdaki yöntem işe yarayacaktır.

Eartbilgim olmadığı için soruyorum, mazur görün. Mağazadan kullandığım Spotify, Netflix, rumpet gibi uygulamalar var. Bu konu hakkında kafamda soru işareti oluştu, bu bahsettiğim şeyleri nasıl indirebilirim veya kullanabilirim?

Onların hepsini internetten de indirebilirsin.

Arkadaşlar merhaba, bilgisayarıma format atacağım. En optimize ve stabil performans sağlayan Windows 10 sürümü hangisidir? Genelde oyun oynuyorum ve grafik tasarım, kodlama gibi şeylerle ilgileniyorum. 8 GB RAM'im var 64-Bit bir işletim sistemi kurabilirim. 1909, 1703 gibi Build'lerden hangisini önerirsiniz? Güncel olarak Windows 10 20H2 kullanıyorum fakat çeşitli problemler yaşadım. 20H2 demezseniz sevinirim.
Windows 10'un hiç bir sürümü kararlı değil, Windows 10 her zaman beta. Önerim Chrome OS'tur. Chrome OS kurarak hem Linux hem de Android uygulaması çalışır. Windows'tan daha kararlı.
Kurmak istersen,

Windows 10 un hiç bir sürümü kararlı değil, Windows 10 her zaman beta, Önerim Chrome OS tur. Chrome OS kurarak hem linux hemde Android uygulaması çalışır. Windows dan daha karalı.
Kurmak istersen,
Aslında kararlılıktan ziyade orta-düşük segment denebilecek laptop'ımın tam verimli çalışmasını istiyorum. i5-7200U ve 8GB RAM'e sahip. Arka planımı mahveden, RAM'imi tabiri caizse sömüren uygulamalardan hizmetlerden sıkıldım ve dediğim gibi yazılımsal olduğunu düşündüğüm birkaç problem yaşamaktayım. Bu sebeple format atacağım, hazır format da atmışken en temizini yükleme niyetindeyim.
Windows 10 LTSC 1809 gereksiz Windows uygulamaları ve mağaza yok.
https://drive.google.com/file/d/1Tm-AFqlkGBPfmqvu9RJcmEB1vTvdZtve/view?usp=sharing
1903 veya 1909 sürümleri LTSC için mevcut değil mi? Biraz araştırma yaptım bu konu hakkında fakat reddit harici bir sitede geniş bir bilgi bulamadım. Acaba Türkçe geniş bilgi veren bir kaynak var mı bildiğiniz?

Aslında kararlılıktan ziyade orta-düşük segment denebilecek laptop'ımın tam verimli çalışmasını istiyorum. i5-7200U ve 8GB RAM'e sahip. Arka planımı mahveden, RAM'imi tabiri caizse sömüren uygulamalardan hizmetlerden sıkıldım ve dediğim gibi yazılımsal olduğunu düşündüğüm birkaç problem yaşamaktayım. Bu sebeple format atacağım, hazır format da atmışken en temizini yükleme niyetindeyim.

1903 veya 1909 sürümleri LTSC için mevcut değil mi? Biraz araştırma yaptım bu konu hakkında fakat reddit harici bir sitede geniş bir bilgi bulamadım. Acaba Türkçe geniş bilgi veren bir kaynak var mı bildiğiniz?
Hocam LTSB 1709 yükle bence, en az sistem kaynağı kullanan o bildiğim kadarıyla.

Hocam LTSB 1709 yükle bence, en az sistem kaynağı kullanan o bildiğim kadarıyla.
Bu tarz şeylerin güvenilir iso dosyalarına nereden erişebilirim bilginiz var mı? Bir tane iso dosyası indirdim kurdum flashıma, boot atarken windows kurma ekranı gelmeden dondu kaldı bilgisayar. Güvenilir bir kaynaktan bulmak lazım ingilizce olsa da olur çok sıkıntı olmaz.

@AJFA moderatör etiketlemenin herhangi bir cezası var mı bilmiyorum. Varsa kusura bakmayın. Bu konularda bilgi sahibi olduğunuz için yardımınıza ihtiyacım var. Windows 10 LTSC 2019 X64 veya NTLite tarzı bir uygulama ile içeriği gereksiz şeylerden arındırılmış bir Windows 1809 Build X64 ISO dosyasına ihtiyacım var. Güvenilir bir link bırakabilir misiniz? Bir de ghostspectre tarzı Custom OS'lar hakkındaki düşüncenizi merak ettim.

Geri
Yukarı