Windows 10 Etkinleştirilmedi Hatası

ByShaokiM

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bir kaç gün önce windows 10'u bilgisayarıma Recep abinin yayınladığı iso dosyası ile kurdum. Ve tekrar Recep abinin verdiği Pro build kodu ile etkinleştirdim. Ama bilgisayar açılınca etkinleştirilmedi diyor. Kodu giriyorum kabul etmiyor kurulumda kabul ettiği kodu. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yani elinde lisanslı Windows 7 veya 8.1 varsa, ondan ücretsiz yükseltme yapabilirsin. Öteki türlü etkinleştirmek mümkün değil, eğer elinde yasal bir anahtar yoksa. Windows bu sürümde donanıma özgü lisanslama kullanıyor, yükseltme yapanlarda. Dolayısı ile herkes de, sürüme göre aynı anahtarlar gözüküyor.

Aynen iki arkadaşta görülen hataların aynısı var bende. Setup'tan çalıştıramadım iso dosyası ile boot menu'dan seçerek yaptım. Kuruldu ama geçersin anahtar diyor işte.

Yapmanız gereken lisanslı Windows 7 ve ya 8.1 sürümünüzü yükleyip yükseltme yoluyla Windows 10'a geçmeniz. Yükseltmeyi ister bildirimi bekleyerek yapın, isterseniz kullandığınız sürümün Windows 10 sürümüne karşılık gelen iso dosyasını açarak setup.exe'yi çalıştırarak yapın. Windows 10 Media Creation Tool ile de yükseltme yapabilirsiniz. Iso'yu USB'ye yazdırdıysanız oradan da setup.exe'yi çalıştırabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı