Windows 10 Etkinleştirme Sorunu Hata kodu:0xc004e016

İsmail Yavuz

Hectopat
Herkese merhaba,
Bugun W8.1 urun anahtarimla W10'u entkinlestirmek istedim ama baslikta yazdigim hata kodunu aldim. Kurulumu UEFI olarak yaptim ve kurulum yapmadan once HDD'mi sifirladim. Yani kurtarma sistemim artik yok. Simdi, konuyu arastirdim ve cok isime yarayacak bir sey bulamadim. Buldugum tek yontem '' W8.1'e donup W10'u rezerve etmelisin''.
1. W8.1'e donmeden elimdeki key ile entkinlestirmemin bir yolu var mi ?
2. Son care W8.1'e donecek olsam, indirecegim herhangi bir W8.1'i elimdeki key ile tekrar etkinlestirebilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Mümkün değil.
  2. Herhangi bir Windows 8.1'i etkinleştiremezsin. Elinde hangi sürümün keyi varsa onu indireceksin.

Gereken cevap verilmiş. Öncelikle rezerve edip yükseltmek şart. Sonrasında istediğin kadar format atabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onceki W8.1'in hangi surum oldugunu bulamadim suan. Windows Media Creation Tool ile W8.1 Pro indirdim ama emin olamadim simdi. Peki altta yazmis oldugum donanim ve bilgisayara bakarak standartinin hangi surum W8.1 oldugunu kestirebilirmisiniz veya bir tahminde bulunabilirmisiniz yada bir standarti var mi ? Emin degilim. Modeli internette aratinca Windows surumu ile ilgili bilgi bulamadim.

ASUS N56JN-CN027H
i7 4700hq - 8 gb 1600 Mhz RAM - gt840m - 1 tb HDD

Bir de boyle kirmizi kare icine aldigim alan bir ornekmi yoksa hali hazirda var olan urun anahtarimin son rakamlarimi ? Cunku son rakamlar elimdeki W8.1 key i ile uyusmuyor.
42.jpg

Son düzenleme:
Asus bilgisayarınızın modelini internetten aratırsanız Windows 8.1 64 bit ile geldiğini görebilirsiniz. Pro ve ya SL değil düz Windows 8.1 kurmanız gerekiyor. Yükseltmek için Windows 10 Medya Oluşturma Aracı kullanabilirsiniz ve ya güncelleştirmeleri alıp Windows 10 rezerve edip yükseltme yapabilirsiniz. Bu araçtan Windows 10 Home sürümü indirmeniz gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı