Çözüldü Windows 10 etkinleştirme sorunu hata kodu: 0xc004f050

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart : Msi Gaming 7 Z97
İşlemci : Intel i7 4790k
Ram : Kingston Savage 8Gb 1600 Mhz
Ekran Kartı : Msi Gaming 4 R9 380 x 2
Meslek
Lojistik Filo Yöneticisi
Windows 7 home premium 64 bit lisanslı kullanırken yükseltme işlemi yapmıştım. Sorunsuz kullanıyordum sonradan low level format atmam gerekti ve windows 10 home temiz kurulum yaptım. Fakat bu seferde bendeki lisans geçersiz yazısı çıktı ve hata kodu: 0xc004f050 yazdı. Şimdi lisanslı kullanmak için nasıl yapmam gerekiyor?

Çözüm
Anahtar isteyen kısımlara bir şey yazmamalısınız. Neyse. Önceki Windows sürümünüze dönün. Ardından tekrar yükseltme yapın. Windows etkinleşince temiz kurulum yaparsınız isterseniz. Yalnız bu sefer anahtar kısımlarını atlamayı unutmayın.
Anahtar istedi yazdım yine aynı kodu verdi bende atladım o bölümleri. Şimdi windows kuruldu ama etkinleştirilmedi.

Anahtar isteyen kısımlara bir şey yazmamalısınız. Neyse. Önceki Windows sürümünüze dönün. Ardından tekrar yükseltme yapın. Windows etkinleşince temiz kurulum yaparsınız isterseniz. Yalnız bu sefer anahtar kısımlarını atlamayı unutmayın.

Çözüm
Win 7yi silmiştim. Şimdi tekrardan indiriyorum. Umarım bu sefer olur.

İkidir dediğiniz şekilde yapıyorum temiz kurulumda. Hiç anahtar yazmadım fakat windows etkinleştirildi yazıyor. Bu normal mi?

Teşekkür ederim sorunum çözüldü.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı