Windows 10 Fast Boot nedir?

Fast Boot. Yani, hızlı başlatma nedir, ne işe yarar, açık mı, durmalı, yoksa kapatmalı mıyız?
UEFİ sistemlerde sistemin açılışını ve BİOS ekranına masaüstünden tek tıklamayla geçişini sağlar. Kısacası hızlı bir şekilde sistemi Boot eder. Öncede ön yükleme yapıp donanımı aktive edip masaüstünü açar. Bende açık, hiç kapatmadım. Eğer yükleme esnasında sıkıntı teşkil ediyor ise kapatabilirsiniz.

Bilgisayar açılırken anakart logosunu devre dışı bırakıyor.
BIOS'a girmek için ise Fast Boot uygulamsından GO2BIOS butonuna basmak gerekiyor diye bildiğim şey.

Gigabyte'nin bunun için programı var.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.PNG

Burada hep çöp mesajlar atılmış. Arkadaşlar, Windows 10'da fast boot diyor, BIOS'ta değil.

Windows 10'da Fast Boot, sistemin daha hızlı açılmasını sağlar. Aslında sisteminiz hiç kapanmaz. Kapat tuşuna basıp kapattığınızda sistem hibernation olur ve daha hızlı açılır. Tabii bunlar sözde hep, kapatın gitsin. Hep sorunlara yol açan, çöp bir Windows 8'den beri olan bir ''özellik.''

Burada hep çöp mesajlar atılmış. Arkadaşlar, Windows 10'da Fast Boot diyor, BIOS'ta değil.

Windows 10'da Fast Boot, sistemin daha hızlı açılmasını sağlar. Aslında sisteminiz hiç kapanmaz. Kapat tuşuna basıp kapattığınızda sistem hibernation olur ve daha hızlı açılır. Tabii bunlar sözde hep, kapatın gitsin. Hep sorunlara yol açan, çöp bir Windows 8'den beri olan bir "özellik."

PC'yi ilk açtığımda anakartım (Z490E) Q-code 40 kodu veriyordu çözümü bu özelliği kapatarak buldum. Eğer sorun teşkil etmiyorsa da hep kapalı tutacağım.

Burada hep çöp mesajlar atılmış. Arkadaşlar, Windows 10'da Fast boot diyor, BIOS'ta değil.

Windows 10'da Fast boot, sistemin daha hızlı açılmasını sağlar. Aslında sisteminiz hiç kapanmaz. Kapat tuşuna basıp kapattığınızda sistem hibernation olur ve daha hızlı açılır. Tabii bunlar sözde hep, kapatın gitsin. Hep sorunlara yol açan, çöp bir Windows 8'den beri olan bir "özellik."

Ben de AMD Radeon Software'da manuel olarak yaptığım fan eğrisi ayarları bilgisayarı kapatıp açtığım her sefer de sıfırlandığı için kapatmayı düşünüyorum. Bazı kişiler sorunun Fast Boot'tan kaynaklı olduğunu ve kapatınca fan ayarlarının sıfırlanmadığını deneyimlemişler.

Geri
Yukarı