Windows 10 format atarken "yanıt dosyası geçersiz" hatası

Miuysti

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Ekran kartı
Rx 570
Anakart
B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 1600
Merhaba. USB bellek kullanarak Windows 10'a format atmaya çalışıyorum. Her şey düzgün gitti başta. Ardından bilgisayar kendini kapatıp yeniden açarken şöyle bir hata aldım.

Windows, [oobeSystem] geçişinin [C:\Windows\Panther\unattend.xml] unattend yanıt dosyasını ayristiramadi veya isleyemedi. Yanıt dosyası geçersiz.

CSM açık.
UEFI: SanDisk Partition 2'den bootladim. (SanDisk diye bir tane daha vardı ama UEFI yazınca buna tıkladım.)
Rufus kullandım. Ayrıca Windows dosyasini Media Creation Tool üzerinden indirememistim. %2'de kalıyordu. O yüzden şu yöntemi kullanarak BlackBerry BB10 üzerinden kurdum dosyayı. How to Download an Official Windows 10 ISO without the Media Creation Tool

Ayrıca bilgisayari açamıyorum haliyle içinde Windows olmadığı için. Yarın bir başka PC bulabilirim ama sanırım.

Bu bilgiler lazım mı bilmiyorum sadece yazmak istedim belki işe yarar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bilgiler lazım mı bilmiyorum sadece yazmak istedim belki işe yarar.
Sorunuza cevap verebilcek bilgi ve tecrübeye sahip değilim ama en azından ayrıntılı bir şekilde sorunuzu tanımladığınız için Teşekkür edebilirim.
*** İyi akşamlar.

Ek: w10 ve w11 arasında sistem yükü anlamında bir fark yok. W11 yüklemeniz halinde hem bu sorunun çözüleceğini hem de ilerde doğması muhtemel sorunlardan kurtulacağınızı düşünüyorum. W11 de kursanız W10 da kursanız ethernet kablosu ile kurulum yapın ve güncellemeler tamamlanmadan manuel driver kurmayın. (Sadece tavsiye). Microsoft milleti w11 e yönlendirmek için W10 sorunlarına kayıtsız kalıyor hatta kasten sorun çıkardığına inanmak için de bazı tecrübelerim oldu.

Sorunuza cevap verebilcek bilgi ve tecrübeye sahip değilim ama en azından ayrıntılı bir şekilde sorunuzu tanımladığınız için Teşekkür edebilirim.
*** İyi akşamlar.

Ek: w10 ve w11 arasında sistem yükü anlamında bir fark yok. W11 yüklemeniz halinde hem bu sorunun çözüleceğini hem de ilerde doğması muhtemel sorunlardan kurtulacağınızı düşünüyorum. Microsoft milleti w11 e yönlendirmek için W10 sorunlarına kayıtsız kalıyor hatta kasten sorun çıkardığına inanmak için de bazı tecrübelerim oldu.
Sağlık olsun. Umuyorum ki diğer arkadaşlar cevap vereceklerdir. Sizlere de iyi akşamlar.

Alışkın olduğumdan Windows 10 kuruyordum. Microsoft öyle kullanıcı düşmanı bir şey yapmıyordur umarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı