Windows 10 format sonrası programlar düzgün çalışmıyor

AliKemal KUDU

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım ağırlaşmaya başladı format atayım dedim formatı sorunsuz attım. Fakat bir gariplik hissettim ilk sürücüleri kurdum. Adobe programlarının hiçbirini kuramıyorum. Photoshop, Illustrator, X Reader vs. Daha önce defalarca kurdum hiç sorun yaşamadım. Sonra Winrar’ı kurdum fakat arşivden çıkartmıyor ve arşiv yapmıyor, hata veriyor. Steam oyunlarımı yedeklemiştim geri yükledim fakat PC’yi kapatıp açtığımda hepsi yeniden kurulum istiyor. Oyunlarım kütühanede kurulmamış gözüküyor. Windows 10 yapı 1703,1709 ve 1803 hepsinde aynı sorunu yaşıyorum. Windows’u Rufus’la GPT ve UEFI formatında yazdırıyorum. O kadar çok hata alıyorum ki başlığı o şekilde yazmak zorunda kaldım yardımlarınızı bekliyorum herkese iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirdiğiniz ve kurduğunuz Windows ISO'sunda problem olabilir mi?

Nereden indirdiniz?

Bir de sisteminizi detaylı olarak yazar mısınız?

İndirdiğiniz ve kurduğunuz Windows ISO'sunda problem olabilir mi?

Nereden indirdiniz?

Bir de sisteminizi detaylı olarak yazar mısınız?
Sorunu çözdüm, nerden bulaştı bilmiyorum ama D diskindeymiş proplem yaklaşık 1300 tane virüsü temizledim sorunum düzeldi.

Farkındayım hala biraz stabilite sorunum var da D diski ağzına kadar dolu yılların birikimi var orada nasıl yapacağım bilmiyorum.
Şimdi gidiyorsun bilgisayarcıya diyorsun ki 'Abi bunu yedekle başka bir diske'. O da yedekleyecektir. (Tabii dosyaların aktarılacağı bir disk varsa sende kendinde yapabilirsin bu işlemi.)

Kendinize taşınabilir disk alın bence. Tabi varsa sıkıntı yok. Dediğiniz gibi yılların birikimini D diskinde tutmanız biraz sakıncalı olabilir. Hangi AV ile diski tarattırdınız?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı