Windows 10 Format Sonrası Siyah Ekran Sorunu

Berk Şahin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim PC'de Windows10 vardı ve çok yavaşladığı için format attım ama bir türlü kurtulamadım sorunlardan. Daha sonra tekrar Windows 10 kurdum ve driverleri güncellerken ekran siyah oldu, driver güncellerken normaldir diye endişelenmedim ama kaç gündür açıyorum hep böyle kalıyor. Ekran açılması 5 dk falan sürüyor, ne yapmalıyım?

20190613_142610-min.jpg

Cmdyi yönetici olarak açıp şu kodları yazın.
Dism.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
Sistemdeki hatalı dosyaları bulacaktır.Bu işlemden sonra sorun bulunursa şu kodları yazın.
Dism.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Sistemdeki hatalı dosyaları bulacaktır.Bu işlemden sonra sorun bulunursa şu kodları yazın.
Hocam PC bu şekildeyken hiçbir işlem yapılmıyor. CMD'yi nasıl açarım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam pc bu şekildeyken hiçbir işlem yapılmıyo cmd yi nasıl açıcam?
Ctrl-Alt-Del yaparak görev yöneticisini açın ve diğer ayrıntılara tıklayın sol üstte dosya ya tıklayıp yeni görev çalıştıra tıklayın.Explorer.exe yazın, ve biraz bekleyin.Bu şekilde dene siyah ekran bu şekilde düzelebilir.Bu işlemden sonra cmdyi açmayı deneyebilirsin.

Ctrl-Alt-Del yaparak görev yöneticisini açın ve diğer ayrıntılara tıklayın sol üstte dosya ya tıklayıp yeni görev çalıştıra tıklayın.Explorer.exe yazın, ve biraz bekleyin.Bu şekilde dene siyah ekran bu şekilde düzelebilir.Bu işlemden sonra cmdyi açmayı deneyebilirsin.
Ctrl alt delete yaptığımda ekran siyah oluyor ve sadece fare imgesi oluyor ekranda.Ne yapmalıyım?
Hocam dediğin kodları yazdım bu şekilde oldu.
Ctrl alt delete yaptığımda ekran siyah oluyor ve sadece fare imgesi oluyor ekranda.Ne yapmalıyım?

Hocam dediğin kodları yazdım bu şekilde oldu.
Ve her driver kurduğumda siyah ekran hatası alıyorum ve uzun süre düzelmiyor.

Dosya Ekleri

• 20190615_115121-min.jpg
    20190615_115121-min.jpg
    2,2 MB · Görüntüleme: 112
Son düzenleme:
1. kodu yanlış yazmışsın. 'Scanhealth'
Bunu yazdıktan sonra 100'e kadar sayıcak tarama yapıcak bir hata bulamazsa diğer kodu yazmana gerek yok.Düzeleceğini pek düşünmüyorum ama denemekte yarar var.Sorunu çözemezsen tekrar temiz kurulum yapman iyi olabilir.

Bilgisayarınızın işletim sisteminde bir sorun var büyük ihtimalle,
Çözüm normalde windowsu tekrar kurmaktır.
Windows normal şekilde kuruluyor ve driver yüklediğiniz zaman sıkıntı oluyor bilgisayarınızın donanım birimlerinin birinde problem var demektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı