Çözüldü Windows 10 format sonrası siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahmensrr

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar acil yardım lazım. Bilgisayarımı Win 7'den Win 10'a yükselttim. Media Creation Tool ile hiçbir sıkıntı yoktu. Yeni bir erkan kartı sürücüsü buldum yükledim siyah ekran oldu bayağı bekleyip kapattım tekrar açtığımda masaüstü geldi ama sadece fareyi oynatabiliyordum, hiçbir şey olmuyordu. Tekrar format atayım dedim yine başka bilgisayardan Media Creation Tool ile format usbsi hazırladım. Formatı attım, her şey tamamlandı açılış ekranı geldi ama açıldığında siyah ekran ve fare var şu an o da oynamıyor. Acil yardım edin not: Masaüstü değil laptop.
Özellikler:
Pc:hp pavilion dv6 3105et
6gb ram
Amd radeon hd 5650
Acil birşey bilen varsa yazsın lütfen çok acil

Çözüm
Zaten o uygulamadan yaptım format usbsini

Win 7 ye geçicem tekrar az sonra uefi tam olarak nedir çok fazla bilgim yok mahzur görün beni😄

Bir de ek olarak BIOS sürümünüz güncel mi ona da bakabilirsiniz Windows 7'ye geri düsürmeden önce.
1564345606865.png

Gördügüm kadariyla en son saglanan BIOS güncellemesinde yeni islemciler icin destek gelmis, isletim sistemi problemlerini de cözüyor olabilir.
Olabilir, ancak belki ayni SKU ile kullanmiyorsundur. Bana göre de HD5650 olmasi Windows 10 kaldiramamasi anlamina gelmiyor, ancak laptop sitesinde Windows 8.1 destegi bile sunulmamis. Tahmin ediyorum UEFI destegi de yok, ancak ilk seferde görüntü alip; sonrasinda daha güncel driver yüklerken ekranin siyah kalmasi sasirtti. Temiz kurulumda da siyah ekrandan ilerisi gelmiyormus.
aynen öyle şimdi win7 cdsi geliyor 1 saate denerim hemen bide ben aynı bilgisayarı win10 ile kullanan gördüm o yüzden yükledim win 10 u ama maalesef olmadı

Zaten o uygulamadan yaptım format usbsini

Win 7 ye geçicem tekrar az sonra uefi tam olarak nedir çok fazla bilgim yok mahzur görün beni😄

Bir de ek olarak BIOS sürümünüz güncel mi ona da bakabilirsiniz Windows 7'ye geri düsürmeden önce.
1564345606865.png

Gördügüm kadariyla en son saglanan BIOS güncellemesinde yeni islemciler icin destek gelmis, isletim sistemi problemlerini de cözüyor olabilir.

Çözüm
Eki Görüntüle 421450
Gördügüm kadariyla en son saglanan BIOS güncellemesinde yeni islemciler için destek gelmis, isletim sistemi problemlerini de cözüyor olabilir.

Çok sağ olun. Windows 7'ye dönüş yaptım, düzeldi açıldı, çok teşekkürler ☺️

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı