Windows 10 format

Işık B.

Hectopat
Şu an bilgisayarımda 480 GB SSD var ve her şey buna kurulu. Önümüzdeki ay 240GB SSD ve 256 GB M.2 SSD alacağım. Windows'u 240GB'lık SSD'ye kurmak istiyorum ve bilgisayarıma format atmak istiyorum yani PC'yi yeni almış gibi en baştan. Windows 10 Pro yüklü şu an ve tekrardan Windows 10 Pro yükleyeceğim. Microsoft'un kendi sitesinden aracıyı indirip 'aracı kullanarak bu bilgisayarı yükselt' diğerek yapabilir miyim? Sitenin linkini bırakıyorum.

.

Şu an bilgisayarımda 480 GB SSD var ve her şey buna kurulu. Önümüzdeki ay 240GB SSD ve 256 GB M.2 SSD alacağım. Windows'u 240GB'lık SSD'ye kurmak istiyorum ve bilgisayarıma format atmak istiyorum yani PC'yi yeni almış gibi en baştan. Windows 10 Pro yüklü şu an ve tekrardan Windows 10 Pro yükleyeceğim. Microsoft'un kendi sitesinden aracıyı indirip 'aracı kullanarak bu bilgisayarı yükselt' diğerek yapabilir miyim? Sitenin linkini bırakıyorum.

.
Yapabilirsin.

ISO oluştman daha mantıklı istersen kurulumun nasıl yapıldığını söyleyeyim.
Ben zaten kendim yeni bilgisayarımı almadan önce eski bilgisayarımdan flash belleğime yükleyip yapmıştım.Ama şimdi zaten yüklüyken tekrar yüklemeyi tam bilmiyorum,özellikle de başka bir SSD'ye kurulum yapacağım için 'acaba format atarsam otomatik olarak yine aynı SSD'ye mi kurar yoksa tekrar ilk kurduğum ki gibi bana sorar mı ?'diye düşünüyorum.

Ben zaten kendim yeni bilgisayarımı almadan önce eski bilgisayarımdan flash belleğime yükleyip yapmıştım. Ama şimdi zaten yüklüyken tekrar yüklemeyi tam bilmiyorum, özellikle de başka bir SSD'ye kurulum yapacağım için 'acaba format atarsam otomatik olarak yine aynı SSD'ye mi kurar yoksa tekrar ilk kurduğum ki gibi bana sorar mı ?'Diye düşünüyorum.

Geçen kurulum yaptım Windows sitesinden eski sürüm geliyor bunu Windows Update aracıyla güncelleştirebilirsiniz.

'acaba format atarsam otomatik olarak yine aynı SSD'ye mi kurar yoksa tekrar ilk kurduğum ki gibi bana sorar mı ?
Gerisini tam anlamadım ama bu sorunun cevabı; size tekrar soracak, siz de eski kurduğunuz SSD'yi biçimlendireceksiniz ve aldığınız SSD'yi menü üzerinden seçeceksiniz. Aldığınız zaman konu açın ve etiketleyin, yardımcı olayım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı