Çözüldü Windows 10 formatından sonra ASUS UX310 laptop yavaşladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ZencefilliZeytin

Femtopat
10 günden fazla oldu sanırım, ASUS UX310uq laptopum bir sabah sürekli kendini yeniden başlatıp bir süre sonra otomatik onarım sayfasına geçmeye başladı. Bir gün önce güncelleme gelmişti. Technopat'a baktım, Microsoft'taki Answers'lara baktım. Baştan güvenli Mod'da açılan bilgisayar hiç açılmaz oldu. ASUS servisine götürdüm. Yazılımsal bir sorun dediler, donanımla ilgili bir sıkıntı yokmuş, ben de rahatladım. Windows'u tekrar kurdular. Bilgisayarımı aldım, geldim. Tabii ki Windows güncellemesi yapmam gerekti evde, upgrade Asistant'la güncellemeyi almam gerekti, bir türlü kendi kendine yüklenmedi. Windows 19044 sürümüne yükseltti. Ama arka plan seçtikten ve görev çubuğu rengini özelleştirdikten sonra zaman zaman açtığım pencerelerde ben fareyi oynattıkça renk dalgalanmaları fark ettim. Windows Update'te güncelleme görünmüyordu. Splendid Windows'un bu sürümüne uygun değildi. MyASUS yükleyip oradan sürücüleri indirdim, ama geç bir saatte yaptım ve eskisini kaldırmadan çalıştırdım dosyaları. Bir süre sonra fark ettim ama çoğunu yüklemiştim bile. Splendid'i de güncelledim o ara, belki bir faydası olur diye. ASUS Live da indirdim hangi ara hatırlamıyorum. Sürücüleri yükleyince igfxper diye bir şey çalışıyordu, Intel'in olduğunu öğrendim, ilk fark ettiğimde onu devre dışı bırakınca, renklerle ilgili dalgalanma anında tekrar belirdi. Ama seçtiğim arka plan, renk vb tema olarak kaydedince öyle bir sorun kalmadı. Ama Görev Yöneticisi'ni açtığımda CPU %100 oluyor ilk an, sistem kesintileri turuncu-kırmızı renklerde, sonra yavaşça azalıyor. Ama Chrome'da gezinirken de yine yükseliyor, azalıyor, bilgisayar şimdiye kadar hiç böyle yavaş olmamıştı. İlk andan beri açılırken de eskiye göre yavaş. 3-4 saniyede açılırdı. Eski sürücüleri kaldırmadan yenilerini yüklediğimden beri, bir müdahalede bulunmadım. Kendimden korktum zira. Ama bunu düzeltmem lazım beter olmadan.
ASUS UX310uq laptop, Windows 10 Home X64, Intel Core i7 7500u 2.70GHz, 8 GB RAM.
Bu sorunu düzeltmek için desteğe ihtiyacım var.

Yeniden Windows kurduğumdan bunu çözüldü olarak işaretliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı