Windows 10 Gaming sürüm olsa nasıl olurdu?

Makaleler
4
Daha fazla  
Normal sürümlerde çok gereksiz programlar var ama bunlar günlük kullanan kişinin işine yarayabilir yani kaldırılması iyi olmaz onun yerine ayrı bir sürüm olarak çıksa gereksiz uygulamalar kaldırılsa bazı programlar yüklü gelse(MSI Afterburner vs.) Harika olmaz mı?

Nlite programı ile kendi window 10 iso dosyanızı düzenleyebiliyorsunuz. İçine program veya update entegre, hizmetleri kapatma, uygulamaları silme vs. gibi ayalar, işinize yarayabilir. Ayrıca Win 10 compact sürümüne bakabilirsin.

Normal sürümlerde çok gereksiz programlar var ama bunlar günlük kullanan kişinin işine yarayabilir yani kaldırılması iyi olmaz onun yerine ayrı bir sürüm olarak çıksa gereksiz uygulamalar kaldırılsa bazı programlar yüklü gelse(MSI Afterburner vs.) Harika olmaz mı?
Resmi olarak yok fakat, Ghost Spectre isimli kişinin yaptığı Windows' un gereksiz gizmetlerden arındırılmış bir sürümü var. Çok beğendim şahsen. Boşta çok daha az kaynak kullanıyor. Kullanıyorum, öneririm fakat ne kadar güvenlidir bilmiyorum ve pek umurumda değil.

Resmi olarak yok fakat, Ghost spectre isimli kişinin yaptığı Windows'un gereksiz gizmetlerden arındırılmış bir sürümü var. Çok beğendim şahsen. Boşta çok daha az kaynak kullanıyor. Kullanıyorum, öneririm fakat ne kadar güvenlidir bilmiyorum ve pek umurumda değil.

Peki normal kullanımda PC hızı ya da oyunlar performans nasıl? Benim PC de bayağı eski güvenilir olmasa da değer bence. Zaten son zamanlarda güncelleme ve eski olması 1.5 yıldır format atmama vb sebeplerle 5 dk da anca açılıyor.

Peki normal kullanımda PC hızı ya da oyunlar performans nasıl? Benim PC de bayağı eski güvenilir olmasa da değer bence. Zaten son zamanlarda güncelleme ve eski olması 1.5 yıldır format atmama vb sebeplerle 5 dk da anca açılıyor.
Zaten sorun yaşamıyordum iyi bir bilgisayarım ve test yapmamıştım önce sonra olarak. Sıkıntım Windows da RAM 16 olmasına rağmen olan droplardı. Çözüldü formatlayıp bunu kurunca.

Her zaman söylerim, modlu Windows 10 kullanmayın...
En iyisi Home sürümdür.
-----
Konuya dönecek olursak, yine de çok fark ettireceğini düşünmüyorum. Oyunlarda +10 FPS alacağınızı düşünmüyorum.

İşlem hızı artardı. Fakat içerisindeki yerleşik Windows 10 uygulamalarının optimizasyonu çok kötü olduğundan, bu işlem hızını çok yansıtmaz. Hele ki SSD kullanıyorsanız, zaten Windows'unuz hızlıdır.
-----
Bu arada Insider Dev Channel kanadındayım. Emin olun, şu an gelen derlemeler bomboş. O kadar heyecansız ki çoğu kişi ayrıldı. Ben şu an ayrılamam ama bu gidişle beni de ayıracaklar.

Uğraşılması gereken yüzlerce iş var. Hava durumu ve bülten programını duyuruyorlar. Haftalık derleme yapacağına, aylık yapsana Microsoft. Neden kendinizi sıkıyorsunuz?
(Biraz konu dışına çıktım, kusura bakmayın.)

Öyle bir şey var fakat modlanmış Windows önermiyorum orijinal Windows da sorunlar çıkarken modlanmısı hayal etmek istemiyorum.

Geri
Yukarı