Windows 10 Gandcrab v4 Fidye Virüsü Dosya Kurtarma

umut olmez

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma Gandcrab v4 isimli bir fidye yazılımı bulaştı ve benim bütün dosyalarımı şifreledi, ben de şifreli fotoğraflarımı (bir umut kurtarırım diye) USB'ye atıp UEFI Windows 10 kurdum. Şimdi ise sorunum şu, bu fotoğrafları nasıl PNG veya JPEG'e dönüştürebilirim?

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
En güncel versiyonu bulaşmış. Ayrıca bu tür durumlarda dosya kurtarmak istiyorsanız format atmamanız gerekir. Varsa çözümleme aracı o sistemde çalışmalı. Şu an bilinen bir aracı da yok.

Recovery My Files gibi recovery uygulamalarla sisteminde resimleri aratabilirsin. Hatta format atmadan önce zararlıyı deaktif edip bu işlemi yapsan dosyalarını daha sağlıklı kurtarırdın.

Link bırakıyorum aşağıya. Adamın biri kurtarma işlemi yapmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Umarım işe yarar. Ve bundan sonra temkinli davranmanız lazım.

Adamın biri kurtarma işlemi yapmış.
V4 ve ileri ki varyasyonlarında etkisiz söylediğiniz. Videodakiler gibi karmaşık işlemlere de gerek yok. Bitdefender aracını yönetici olarak çalıştırmak yeterli.

Hayır bu yöntem işe yaramıyor, ben format attığım için bulamıyor dosyaları. Elimde ki dosyaları kurtarabilir miyim?
Link bırakıyorum aşağıya. Adamın biri kurtarma işlemi yapmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Umarım işe yarar. Ve bundan sonra temkinli davranmanız lazım.
1350 günlük Bitdefender hesabım vardı ama arka planda çok müdahale ettiği için kaldırdım. :cry:
Düzgün bir AV kullanmamanın zararları.

1350 günlük Bitdefender hesabım vardı ama arka planda çok müdahale ettiği için kaldırdım. :cry:
Nihayetinde kullanmıyordun. AV'siz kalmaman lazımdı. Yoruyorsa daha düzgün bir AV'ye geçebilirdin.

biraz hortlaticam ama suan yrni versiyonu bana bulasti 5.0.2 . bi usb de o esnada pcye takiliydi icinde boyutu yuksek olmayan ama cok onemli dosyalarim vardi. usb nin takili oldugunu bilmiyirdum taa ki linux live usbmden gparted ile windowsun bulundugu diski bicimlendirrne kadar. islemden sonra farkettim ki usb takili acip baktim butun dosyalarim sifrelenmisti. format atmasaydim belki bir ihtimal geri dondururdum diye dusunuyorum sizce bu dosyalari geri acma imkanim var mi ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı