Yeni fidye virüsü Roger

Öncelikle geçmiş olsun. Denildiği gibi ileride çözüm çıkmasını beklemekten başka çare yok gibi gözüküyor şimdilik.

Bundan sonra böyle önemli dosyaları aslında şahsi bulut ortamında bilgisayar ile senkronizasyon kapalı şekilde saklamak bu tarz emeklerinizin gitmesini engelleyecektir. Aynı zamanda gerçek zamanlı koruma sağlayan bir güvenlik yazılımı bu tarz zararlılara karşı korunmanızda yardımcı olacaktır.

Öncelikle cevaplarınız için hepinize teşekkürler bu virüs bilgisayarıma bulaştığında masaüstünde olsun veya her hangi bir herde bir not bırakılmamıştı aradım fakat öyle bir not bulamadım.
Öncelikle geçmiş olsun. Denildiği gibi ileride çözüm çıkmasını beklemekten başka çare yok gibi gözüküyor şimdilik.

Bundan sonra böyle önemli dosyaları aslında şahsi bulut ortamında bilgisayar ile senkronizasyon kapalı şekilde saklamak bu tarz emeklerinizin gitmesini engelleyecektir. Aynı zamanda gerçek zamanlı koruma sağlayan bir güvenlik yazılımı bu tarz zararlılara karşı korunmanızda yardımcı olacaktır.
Bu roger virüsün çözümü çıktığında nereden öğrenebilirim bir site forum falan biliyor musunuz yabancı kaynaklı mı hepsi?
Arkadaşlar Hepinize cevaplarınız için teşekkürler virüs bulaştığında masaüstünde veya başka bir yer de text dosyası yoktu yani aradım fakat bulamadım.

Konuyu hortlatacağım ancak dosya ve klasörlerin uzantılarını gösteri açın. Sonundaki .roger i silip olması gereken formata dönüştürün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı