Çözüm Windows 10 Gece Işığı Çalışmıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
25
Windows güncellemesi sonrası gece ışığı beklendiği gibi çalışmıyor, açılıyor ama kapanmıyor ya da tam tersi garip bir durum sergiliyorsa gece ışığı ayarları sıfırlanarak bu sorun çözülebilir. Bunun için:
  1. Klavyeden Windows + R kombinasyonu ile Çalıştır'ı açın. Buraya "regedit" yazarak Kayıt Defteri Düzenleyicisine girin. Bu yolu görüntüleyin:
    Kod:
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\CloudStore\Store\Cache\DefaultAccount
    DefaultAccount içinde bulunan aşağıdaki klasörlere sağ tıklayıp silin:
    Kod:
    $$windows.data.bluelightreduction.bluelightreductionstate
    $$windows.data.bluelightreduction.settings
  2. Windows'u yeniden başlatın.

406100

Belirttiğiniz klasörler yok hocam ?

Windows 10 1903 x64 Haziran 2019 hocam temiz kurulum yaparsanız verdiğim linkteki ISO dosyasını indirip format atın.
Bununla ne ilgisi var? Bende 1903 temiz format attım o yer bende de yok. Gece ışığı bir ara çalışır gibi oldu sonra bilgisayar bip sesleri geliyordu masaüstüne gelince her açılmada anladım ki son yüklediğim ekran kart sürücüsünde sorun vardı temiz kurmamıştım temiz kurdum cihaz kendine geldi fakat gece ışığı gitti yine bende. Optimuis benzeri sistemim olduğu için bu sorunlar yeni sürümlerde olacağını düşünüp fazla dert etmeyip kullanıyorum.

Bununla ne ilgisi var? Bende 1903 temiz format attım o yer bende de yok. Gece ışığı bir ara çalışır gibi oldu sonra bilgisayar bip sesleri geliyordu masaüstüne gelince her açılmada anladım ki son yüklediğim ekran kart sürücüsünde sorun vardı temiz kurmamıştım temiz kurdum cihaz kendine geldi fakat gece ışığı gitti yine bende. Optimuis benzeri sistemim olduğu için bu sorunlar yeni sürümlerde olacağını düşünüp fazla dert etmeyip kullanıyorum.
Kayıt defteri bozuk olabiliyor onun için önerdim temiz kurulumu.

Windows güncellemesi sonrası gece ışığı beklendiği gibi çalışmıyor, açılıyor ama kapanmıyor ya da tam tersi garip bir durum sergiliyorsa gece ışığı ayarları sıfırlanarak bu sorun çözülebilir. Bunun için:
  1. Klavyeden Windows + R kombinasyonu ile Çalıştır'ı açın. Buraya "regedit" yazarak Kayıt Defteri Düzenleyicisine girin. Bu yolu görüntüleyin:
    Kod:
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\CloudStore\Store\Cache\DefaultAccount
    Kod:
Bende böyle bir klasör gözükmüyor. Windows 10 1903 kullanıyorum.

Aşağıda default account var. Oradaki cloud kısmına girin göreceksiniz.
Eki Görüntüle 406100

Belirttiğiniz klasörler yok hocam ?
    Kod:
    Kod:
Sayenizde gece ışığı çalışmıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı