Windows 10 gereksiz hizmetleri kapatan script

Öncelikle Allah'ın selamı ve rahmeti üzerinize olsun. konuyu hiç uzatmayacağım direkt indirme linki ve anlatıma geçelim.

link:

VirusTotal:

kurulum
adım 1;
Öncelikle indirdiğimiz dosyayı ZIP'den çıkartıyoruz.

Eki Görüntüle 1390676

adım 2;

Ondan sonra "Win10-BlackViper.bat" sağ tıklayıp, "yönetici olarak çalıştır" diyoruz.

Eki Görüntüle 1390681

adım 3;

Aşağıda bulunan "run script" tuşuna basıyoruz. Adımlarımız burada bitti. Dilerseniz "service changes" kısmında aşağı kaydırıp "changes: " yazan yerde kaç tane servis değişmiş onu görebilirsiniz. Ne kadar fazla servis değişirse o kadar iyidir.

Eki Görüntüle 1390682

Windows 8.1 için olanı var mıdır acaba?

Hiç bu şekilde bir program script vs. kullanmadım gereksiz hizmetler derken nasıl şeyler yani bir programın açılmama ya da hata verme sorunu gibi bir şey ortaya çıkar mı ve performans artar mı?

Hiç bu şekilde bir program script vs. kullanmadım gereksiz hizmetler derken nasıl şeyler yani bir programın açılmama ya da hata verme sorunu gibi bir şey ortaya çıkar mı ve performans artar mı?

Sistemine göre otomatik yapıyor bilmiyorum. GitHub sayfası üzerinden bakabilirsin.

Windows 8.1 için var mı?

Bloatware yöntemi var hocam. Gereksiz hizmetleri tek tek kapatman lazım fakat bloatwareleri silersen RAM kullanımın düşer onun için ayrı bir konu açacağım.

Böyle olması normal mi?

Dosya Ekleri

• ssds.PNG
    ssds.PNG
    3,1 KB · Görüntüleme: 51

Geri
Yukarı