Windows 10 Görev Yöneticisi 100 Donanım hatası sn

Braunxx

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 hafta önce yeni bilgisayar topladım. Sorunsuz şekilde çalışıyordu. Fakat bilgisayar 2-3 gün hiç kapanmadan calısınca aşırı yavaşlıyor oyun ara yüklemeri vs. Mesela cs:go ve dota2 oynayacagımda yüklemeler asırı yavaslıyor ki ssd kullanıyorum bu normalde olmuyor. 1,2 dakika sürüyor oyun yüklemeleri.. Bende görev yöneticisi açtım ve bellek kullanımının %100 oldugunu gördüm ve orada 100 donanım hatası sn yazıyordu sanırım. Bu neden kaynaklanabilir ? Ramlerimde bir sıkıntımı var yoksa windows 10 ile alakalı bir sııkıntımı tam bilemiyorum. Ramleri test etmek için @Recep Baltaş'ın açtıgı ram test etme programı adlı konuya baktım. Usb boot ettim fakat uefi biosta görmüyor usbyi.. yardımcı olursanız sevinirim.

PHILIPS 16GB Snow Mavi USB 3.0 USB Bellek
USB BU

Not: Bilgisayarı resetledigim de sorun düzeliyor ram kullanımı %15-20 oluyor.. bu sorun 2 3 kere oldu bilgisayarı hic kapatmadıgım da.

Merhaba.
Ethernet kartı donanımına ait sürücünün Windows 10 için olan en son halini indirerek güncellemeyi deneyip kontrol edin.
Yada aşağıdaki işlemi uygulayın.

Özet:
Run> Regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Ndu anahtarına kadar ilerleyin.
Ndu altında bulunan Start değerini 4 olarak değiştirerek. Ndu'yu devre dışı çıkarın.
Bilgisayarı yeniden başlatın.
Kontrol edin.

SOLUTION:
Windows Network Data Usage Monitoring Driver - Windows 8 Service

This service provides network data usage monitoring functionality.
This service exists in Windows 8 only.
Startup Type

Windows 8 edition without SP
Core Automatic
Professional Automatic
Enterprise Automatic
Default Properties

Display name: Windows Network Data Usage Monitoring Driver
Service name: Ndu
Type: kernel
Path: %WinDir%\system32\drivers\Ndu.sys
Error control: normal

Default Behavior

The Windows Network Data Usage Monitoring Driver service is a kernel mode driver. If the Windows Network Data Usage Monitoring Driver fails to start, the error is logged. Windows 8 startup proceeds, but a message box is displayed informing you that the Ndu service has failed to start.

To Fix Memory Leaks on Non-Paged-Pool:
Changed the registry value instead of using Autoruns:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Ndu

Change the Start value to 4 (for disable).

After a lot of months looking for solutions i finally found mine and i hope others can fix their problems with this.

Thanks everyone for their help.

Kaynak:
http://www.tomshardware.co.uk

Merhaba.
Ethernet kartı donanımına ait sürücünün Windows 10 için olan en son halini indirerek güncellemeyi deneyip kontrol edin.
Yada aşağıdaki işlemi uygulayın.

Özet:
Run> Regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Ndu anahtarına kadar ilerleyin.
Ndu altında bulunan Start değerini 4 olarak değiştirerek. Ndu'yu devre dışı çıkarın.
Bilgisayarı yeniden başlatın.
Kontrol edin.

SOLUTION:
Windows Network Data Usage Monitoring Driver - Windows 8 Service

This service provides network data usage monitoring functionality.
This service exists in Windows 8 only.
Startup Type

Windows 8 edition without SP
Core Automatic
Professional Automatic
Enterprise Automatic
Default Properties

Display name: Windows Network Data Usage Monitoring Driver
Service name: Ndu
Type: kernel
Path: %WinDir%\system32\drivers\Ndu.sys
Error control: normal

Default Behavior

The Windows Network Data Usage Monitoring Driver service is a kernel mode driver. If the Windows Network Data Usage Monitoring Driver fails to start, the error is logged. Windows 8 startup proceeds, but a message box is displayed informing you that the Ndu service has failed to start.

To Fix Memory Leaks on Non-Paged-Pool:
Changed the registry value instead of using Autoruns:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Ndu

Change the Start value to 4 (for disable).

After a lot of months looking for solutions i finally found mine and i hope others can fix their problems with this.

Thanks everyone for their help.

Kaynak:
http://www.tomshardware.co.uk
Anakartım msi 970 gaming ethernetim killer.. windows 8.1 deyken güncel sürümü yüklemistim. windows 10 yükselttigim de killere dokunmadım sadece ekran kartını güncelledim windows 10 için. windows killer sürüsücünü üstüne kurmaya calıstıgım da ethernet sürüsücü bozuluyor, calısmıyor veya siliniyor anlamadım. 2. yazdıgınız yoluda yarın sabah deneyecegim cok tesekkür ederim

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı