Windows 10 Goley Mavi Ekran Hatası

Folie

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar yeni bir bilgisayar topladım vatan bilgisayar'dan. Ayrıca birde windows 10 tam sürüm satın aldım 459 liraya. Hayatım boyunca w7 kullandığım için pek anlamadım bu sistemi. Goley adlı oyunu açınca birkaç dakika sonra oyun başlatılıyor kısmında bilgisayar birden bire kapanıyor ve mavi bir ekran veriyor. Üzerinde beyaz yazılarla üst kısımda üzgün surat olmak üzere bazı yazılar yazıyor. Neden olduğunu gerçekten anlayamadım. Bilgisayarımın özellikleri; intel i5 3.2 ghz, H170 Gaming 3 Anakart, 8 gb ram 2400 mhz, ekran kartı geforce gtx 960 2gb 128 bit. Tüm oyunlarda en yüksek ayarlarda oynayabiliyorum. Cs go olsun, lol olsun 250 fps üstü alıyorum. Mesela lol'de ancak böyle kıytırık bir oyunda neden bilgisayar kasar kapatır anlamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Olay yöneticisine baktığımda kernel power 41 hatası veriyor.

.

Ramler de bi sıkıntı olabilir, anakarta uyumsuz olabilir. Bende yeni pc topluyorum Asusz170 Pro Gaming ile Kingston 2666mhz ram kullancam, ancak bir arkadaşım da aynı sistemi benden önce topladı ve herhangi bir işlem yapmak istediğinde mavi ekran sorunu almış ve aynı mhz değerinde corsair ın ramını almış çözülmüş sıkıntı. Çok küçük bir olasılık uyumsuzluk benim tahminim ramlerin arızalı olduğu konusunda ama dediğim gibi anakartın user manuel inde bulunmadığı için ram uyumsuz olma olasılığıda var.

gta5 felanda oynayabiliyorum normal şartlarda hiçbir sorun yok ancak patatesten bir oyun açtığımda sistem deliriyor hata veriyor işte hani fifa15 oynatıyor goley oynatmıyor anlamış değilim

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı