Windows 10 GTA5 çalışmayı durdurdu hatası

EdizT

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba

Benim 7-8 aydır başımın etini yiyen bi lanet olası hatayı anlatıcagım.

GTA5 PC'ye ilk çıktıgında büyük bir umutla gidip D%R Dan CD'sini satın almıştım. Eve gelip yükledigimde oyunu açıp 30 dakika oynadıktan sonra (Windows7 kullanıyordum o zamanlar) GTA5 Çalışmayı durdurdu hatası aldım. Araştırmaya başladım bi çozum bulamadım artık çalışmayı durduru hatasına alışmıştım ve oyunu kanser olarak oynadım.

Windows 10 Çıktıgı gün direk windows 10'a geçtim belki bu hata düzelir diye geçip GTA5'i yükledikten sonra yine GTA5 çalışmayı durdurdu hatası aldım Rockstar Games'e email yolladım konuştuk gene çözemedik hatayı. Ne dedilerse yaptım gene bir şey olmadı. Ümidi kesmiştim 3-4 ay GTA5 masaüstümde oldugu halde girmedim oynamadım geçenlerde açayım dedim açtık hikaye moduna bastıgımda loding geçti ve anında GTA5 çalışmayı durdurdu hatası verdi. Ben yine Rockstar Games'e email yolladım yine bir şeyler yazdılar çozum olmadı.

Windows 7'im orijinal degildi şu an kullandıgım Windows 10 da orjinal degil.

Bu lanet olası hata orijinal olmadıgından mı kaynaklanıyor bu hatanın çozümünü bilen var mı?

Donanım özelliklerinizi bizimle paylaşın.
Peki.
İşlemci ve RAM'im :
1.png

Ekran kartım : AMD Radeon R7 200 Series 2GB 256bit Ekran kartı

Anakart : ASUS H61M-K Intel

Harddisk : 2TB.

Ben yanlış yapılandırılmış ekran kartı ve DX kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Ekran kartınızın ısınma ihtimalini oyunu açar açmaz kapatma sorunu yaşadığınız an aklımdan çıkarttım. Zira bu kadar çabuk ısınmaz bence bir ekran kartı.
Ayrıca sorun donanım kaynaklı olabilir. Mesela çok eski bir PSU'ya sahipseniz eğer oyunu açtığınız anda sisteme yük biner. PSU donanımın yükünü kaldıramazsa eğer ya sistem stabilitesine zarar verir ya da bu şekilde oyunu kapatır.

Ben yanlış yapılandırılmış ekran kartı ve DX kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Ekran kartınızın ısınma ihtimalini oyunu açar açmaz kapatma sorunu yaşadığınız an aklımdan çıkarttım. Zira bu kadar çabuk ısınmaz bence bir ekran kartı.
Ayrıca sorun donanım kaynaklı olabilir. Mesela çok eski bir PSU'ya sahipseniz eğer oyunu açtığınız anda sisteme yük biner. PSU donanımın yükünü kaldıramazsa eğer ya sistem stabilitesine zarar verir ya da bu şekilde oyunu kapatır.
Peki bu sorun sadece bilgisayarımdan mı kaynaklı? Oynadıgım diğer oyunlarda hiç bi sıkıntı çekmeden oynuyorum.

Diğer oyunlarda sorun yaşamıyorsanız eğer donanımda sorun yoktur. Bu sorun GTA kaynaklı veya yazılım kaynaklı bir sorun gibi geliyor bana. Temiz bir Windows 10 kurulumu yapıldıktan sonra DX ve ekran kartı sürücünüzü orijinal web sitelerinden indirerek güncelleyin. Visual kütüphanenizi güncelleyin mutlaka. CD ile kurulum kesinlikle ama kesinlikle yapmayınız.

Diğer oyunlarda sorun yaşamıyorsanız eğer donanımda sorun yoktur. Bu sorun GTA kaynaklı veya yazılım kaynaklı bir sorun gibi geliyor bana. Temiz bir Windows 10 kurulumu yapıldıktan sonra DX ve ekran kartı sürücünüzü orijinal web sitelerinden indirerek güncelleyin. Visual kütüphanenizi güncelleyin mutlaka. CD ile kurulum kesinlikle ama kesinlikle yapmayınız.
Peki bu sistemle far cry4 çalıştırırmı? Gene gta5 deki gibi kapanmalar olurmu

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı