Windows 10 Güncelleme Sonrası RAM Kullanımı Artma Sorunu

Aynı problemden muzdariptim, ne olduğunu bile anlamamıştım günlerdir, rami çıkartıyorum, takıyorum, git gide kasıyordu sistemim açık olduğu süre boyunca. Biraz araştırınca bu sayfada buldum kendimi. "Ertyx" ile benzer ana kart modelini kullandığımızı farkettim. Bende de gaming 5 var, bu yüzden yapmış olduğunuz incelemelerin son kısmını referans alıp killing network suite i uçurup sadece sürücü yüklemesini yaparak, komut
istemi penceresine yazdığınız yönergeyi uygulayarak problemi giderdim. Bu beni çok büyük bir dertten kurtardı, bilgisayara yeni ram alabilirdim bu yüzden. Emeğiniz için teşekkürü borç bilirim her ikinize de.

iyi forumlar.

Tamam ben sorunu kısaca anlatayım.
Sızıntıya yol açan sürücüler: netio.sys ve ndu.sys
netio.sys: Network I/O Subsystem
ndu.sys: Windows Network Data Usage Monitoring Driver

ve Killer ethernet ile ilgili bir durum görünüyor. Sürücüsünün güncel olduğuna emin olman için MSI Türkiye 64 On-Board LAN sürücü sürümlerini kontrol et güncel değilse güncelle. Güncel diyorsan ve her ihtimalde aşağıdaki komutu komut istemini yönetici olarak çalıştırıp yapıştır ve [Enter] bas. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıp düzelip düzelmediğini kontrol edersin. Çok büyük ihtimalle düzelecektir.

Kod:
sc.exe config NDU start= disabled

tam aklımda da değil veya şu olabilir

Kod:
sc config NDU start= disabled

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı