Windows 10 güncelleme sonrası siyah ekran ve kapanma sorunu

Bilgisayar açılırken sürekli F3 tuşla, kurtarma bölümü duruyorsa fabrika ayarlarına dönebilirsin. Bunu bir dene USB portlarını daha sonra kontrol edersin. İnşallah donanımsal bir sorun yoktur.

Bilgisayar açılırken sürekli F3 tuşla, kurtarma bölümü duruyorsa fabrika ayarlarına dönebilirsin. Bunu bir dene USB portlarını daha sonra kontrol edersin. İnşallah donanımsal bir sorun yoktur.
Dizüstü bilgisayarlarda klavyede usb girisli olduğu icin herhangi bir tuşta algılamıyor. Umarım donanımsal değildir.

F2 ile BIOS'a girmeyi dene. Deneyimli bir kullanıcıysan Anakart üzerindeki CMOS pilini çıkartarak BIOS'u sıfırlayıp deneyebilirsin. Deneyimli değilsen kasayı hiç açma ve bir bilgisayarcıya götür.

F2 ile BIOS'a girmeyi dene. Deneyimli bir kullanıcıysan Anakart üzerindeki CMOS pilini çıkartarak BIOS'u sıfırlayıp deneyebilirsin. Deneyimli değilsen kasayı hiç açma ve bir bilgisayarcıya götür.
Deneyimim var fakat cmos anakartla tümleşik halde. Sadece fan kablosu gibi ufak bir kablo ile anakarta bağlanmış. Kabloyu sokup calistirdam ve kapatip geri takip calistirsam bios sifirlanmis olur mu?

deneyimim var fakat cmos anakartla tümleşik halde. Sadece fan kablosu gibi ufak bir kablo ile anakarta bağlanmış. Kabloyu sokup calistirsam ve kapatip geri takip calistirsam bios sifirlanmis olur mu
Sayın @Recep Baltaş
Şuan bilgisayarım power tusuna bastığımda siyah ekranda kalıyor ve hiçbir komuta tepki vermiyor. Konuyu ilk actigim mesajda anlattığım gibi belli bir süre sonra mutlaka aciliyordu. Bende durumdan rahatsiz olup arkadaşlarında önerilerini dinledikten sonra cozum olamayınca c diskimi biçimlendirdim. Bios hariç bütün sürücülerimi güncelledim. Sonra problem hala devam edince biraz canım sıkıldı ve bilgisayarı kapattım.

Windows 10 kendi bilgisayarım için stabil olana kadar Windows 8'e geri döneyim dedim fakat siyah ekranda kalıyor ve dediğim gibi hiçbir komuta tepki vermiyor. Finaller yaklaşıyor ve SolidCam, AutoCAD gibi mühendislik programları kullanıyorum. Lütfen yardimci olun bu siyah ekrandan nasil kurtulacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı