Windows 10 güncelleme sonrası siyah ekran ve kapanma sorunu

Safa-TR

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Makine Müh.
Merhabalar. Windows 10'un son güncellemelerini yaptıktan sonra şöyle bi sorun ile karşılaşmaya başladım. Bilgisayarımı kapatıp tekrar açmak istediğim zaman power tuşuna basıyorum ve uzun bir süre siyah ekranda kalıp sonra kendini kapatıyor. Sonra tekrar power tuşuna basıp çalıştırdığımda 10-15 saniye siyah ekranda kaldıktan sonra açılıyor. Şunu da fark ettim ki kapandıktan sonra ilk power tuşuna bastıktan sonra power tuşuna uzun basıp bilgisayarı kapatıp tekrar açtığımda 10-15 saniyelik anlattığım durumdan sonra sistemim açılıyor. Bilgisayarım neden ilk seferinde açılmıyor ve siyah ekran da kalıyor. Çözümünü paylaşabilirseniz çok sevinirim. Herkese iyi çalışmalar.

BIOS güncel değilse güncelleyin. Ekran kartı sürücüsü ve Intel Management Engine sürücüsünü güncelleyin.

Merhaba. Düşünceniz için teşekkür ederim fakat Bios dışındaki bütün sürücelerim güncel ve son versiyonlarında.

Hızlı başlatı kapatıp güç ayarlarını doğru ayarlayın.

Teşekkürler. Hızlı başlatı nasıl kapatabilirim acaba ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı