Windows 10 Güncelleme Yardimcisi Nasil Kapatilir?

Berke Tümay

Hectopat
Daha fazla  
Ben Windows Update'yi cmdden silmeme rağmen Windows 10 güncelleme yardımcısı diye bir şey geldi. Bunu nasıl kapatabilirim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Windows+R tuş kombinasyonuyla Çalıştır penceresini açın
  2. Services.msc yazalım Hizmetler penceresi açıldığını göreceksin
  3. “Windows Update” servisini bulup çift tıklayın
  4. Hizmet adı “wuauserv” not defterine not edin veya aklınızda tutun
  5. Bu hizmeti tamamen bilgisayarımızdan siliyoruz.
Komut İstemi’ni açarak klullanacağınız komut sc delete hizmet_adı şeklinde olacak.
Komut istemini açmayı bilmiyorsanız: Başlat>Ara kısmına cmd yazın gelen yazılıma sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır de
sc delete wuauserv
Yazarak enter diyerek hizmeti tamamen siliyoruz.Ve bilgisayarımızda windows update servisini tamamen kaldırıyoruz.

1. Windows+R tuş kombinasyonuyla Çalıştır penceresini açın
  2. Services.msc yazalım Hizmetler penceresi açıldığını göreceksin
  3. “Windows Update” servisini bulup çift tıklayın
  4. Hizmet adı “wuauserv” not defterine not edin veya aklınızda tutun
  5. Bu hizmeti tamamen bilgisayarımızdan siliyoruz.
Komut İstemi’ni açarak klullanacağınız komut sc delete hizmet_adı şeklinde olacak.
Komut istemini açmayı bilmiyorsanız: Başlat>Ara kısmına cmd yazın gelen yazılıma sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır de
sc delete wuauserv
Yazarak enter diyerek hizmeti tamamen siliyoruz.Ve bilgisayarımızda windows update servisini tamamen kaldırıyoruz.
Ben onu zaten yaptım fakat bu yeni geldi hizmetlerdende kapattım ama 2 hafta sonra bu geldi

Onun bi zararı yok diye biliyorum. Hem ne zaman daha yüksek FPS için Windows Update kapatsam PC'de bi sorun oluyor. Her hizmeti kapa ama Update'i kapama.
Bende kronik bir sorun var her güncellemeden sonra fortnite 5 fps düşünün geçen haziran format yedi genede düzelmedi o yüzden baş düşmanım update

Kronik ne hocam aileden mi :D Windows Update'in FPS ile alakası yok. Arka planda indirmelerini kapatırsan hiçbir etkisi yok hatta.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı