Windows 10 güncellemesi

Sayslowman

Decapat
Şimdi bildiğiniz üzere bu yılın 2. çeyreğinde Windows 10'a sun valley güncellemesi gelecek. Ama ben bu güncellemeye formatsız geçmek istiyorum. Bazı arkadaşlarım formatsız geçersen (direk Windows Update üzerinden ya da Microsoft'un sitesinden araç indirip güncellersen) bilgisayarın yavaşlar dedi. Size sormak istedim bende yani formatsız güncellemeyle geçersem yavaşlar mı? Özelliklede yetkili kişilerin cevabını merak ediyorum. Sizde etiketlerseniz mutlu olurum. @Recep Baltaş @Murat5038

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi bildiğiniz üzere bu yılın 2. çeyreğinde Windows 10'a sun valley güncellemesi gelecek. Ama ben bu güncellemeye formatsız geçmek istiyorum. Bazı arkadaşlarım formatsız geçersen (direk Windows Update üzerinden ya da Microsoft'un sitesinden araç indirip güncellersen) bilgisayarın yavaşlar dedi. Size sormak istedim bende yani formatsız güncellemeyle geçersem yavaşlar mı? Özelliklede yetkili kişilerin cevabını merak ediyorum. Sizde etiketlerseniz mutlu olurum. @Recep Baltaş @Murat5038

Hayır basbaya koskoca bir yalan.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim ve konuyu (2 saatte) onaylayan moderatöre teşekkür ederim. Sizlerde Recep abiyi etiketler misiniz lütfen. Onlar ne diyecek bu konu hakkında acaba.

Yavaşlama değil, bazen stabilite sorunları çıkabiliyor. Çekirdek sürümü aynı olan güncellemelerde temiz kuruluma gerek yok ancak daha üst bir kernel sürümüne geçildiğinde manasız hatalarla, stabil olmayan bir kullanımla karşılaşılabiliyor.

Sun Valley'in çıkmasına daha çok var. 2. çeyrek değil 2. yarıda çıkacak. Kasım gibi gelir muhtemelen. Önce Mayıs-Haziran gibi 21H1 gelecek.(Hayli küçük bir güncelleme olacak sanırım. Çünkü 21H1'de vaat edilen yenilikler Sun Valley'e ertelendi.)

Kendim de 21H1'e normal güncelleme yoluyla, 21H2(Sun Valley)'e temiz kurulumla geçeceğim.

Yavaşlama değil, bazen stabilite sorunları çıkabiliyor. Çekirdek sürümü aynı olan güncellemelerde temiz kuruluma gerek yok ancak daha üst bir kernel sürümüne geçildiğinde manasız hatalarla, stabil olmayan bir kullanımla karşılaşılabiliyor.

Sun Valley'in çıkmasına daha çok var. 2. çeyrek değil 2. yarıda çıkacak. Kasım gibi gelir muhtemelen. Önce mayıs-Haziran gibi 21H1 gelecek.(hayli küçük bir güncelleme olacak sanırım. Çünkü 21H1'de vaat edilen yenilikler sun Valley'e ertelendi.)

Kendim de 21H1'e normal güncelleme yoluyla, 21h2(sun valley)'e temiz kurulumla geçeceğim.

Ama hocam formatlamadan geçsemde sıkıntı olmaz değil mi? Zamanında 1909'dan 2004'e güncelleme ile geçmiştim bir sıkıntı görmemiştim.

Hocam cevaplarınız için teşekkür ederim. Ama internette bazı videoların altındaki yorumlar beni ürkütüyor. Mesela bir tane 20H2 güncelleme videosunun altında biri güncelledikten sonra Word belgesi falan kasıyor demişti. Yani sizin cevaplarınız ile rahatladım ama bunu görünce geri ürktüm. Evet Windows Update biraz sıkıntılı ama ben zaten Windows'u kendi Windows 10 indirme sitesindeki Windows upgrade programıyla güncelleştireceğim umarım bir sıkıntı olmaz inşallah.

Geri
Yukarı