Windows 10 Güncellemeyi Kapatma

muratb

Kilopat
Daha fazla  
Windows daha önce sürüm yükseltme güncellemesi yapmaya çalıştıgında bir çok yol denedim hiçbirisini kabul etmedi. En son HDD'de 2 GB yer bıraktım o zaman uzunca bir süre güncelleme yapmaktan vazgeçti. Fakat şimdi son çıkan 1709 sürüm güncellemesi için artık HDD'de yer bile olmasa kabul etmiyor. Yer kalmayan HDD'yi kimseden izin almadan dosyaları "file compress utility" adındaki programıyla ki bu program normalde C'nin üzerine sag tıklayarak "disk sıkıştırma yapmak istiyorum" seçenegini seçerek yaptıgınız işlemi otomatik olarak kimseye sormadan yapıyor ve geri dönüşü de yok. 1709 sürümüne yükseltip sonra eski Windows sürümüne geri dönünce bu sefer yine güncelleme yapıyor eski sürüme geri dönsekte her defasında yeniden yüklüyor güncellemeyi kesinlikle eski sürümde kalamadım.

Bu lanet güncellemeyi kesinlike almak istemiyorum çünkü sistemimi çok pis kasıyor yeni kurulum olmadıgı için dosyalara gereksiz yer kaplıyor.

Lütfen birisi bu konuda yardımcı olabilir mi ? Bu güncellemeyi almamanın bir yolu var mı ?

Güncellemeleri kapatmak için birçok yöntem denedim ama PC'yi açıp kapatınca tekrar eski halne geri dönüyor. Eger güncellemeleri kapatmanın yolu yoksa bu file compress utility programnını da kapatsak olur.

Anlayan arkadaşlar lütfen yardımcı olabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı