Windows 10 güncelleyince oyunları kendiliğinden alta alıyor

JacobNight

Hectopat
Daha fazla  
Herkesi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Konu başlığında belirttiğim gibi, Windows 10 kullanıcısıyım. 2016 Ağustos ayında sıfır olarak aldığım bilgisayarımı sorunsuz kullanıyordum fakat Windows ne zaman güncelleme getirdiyse bilgisayarımda sorunlar baş gösterdi.

- İlk sorunum 2017 ortalarında gelen büyük bir Windows güncellemesi sonrası oluşan, tabir-i caiz ise "oyun oynarken alt tab'a alması" sorunu. Herhangi bir Steam oyununa girdiğim zaman, oyunun ortalarında veya hemen başında (zamanı belli olmuyor) bilgisayarım alt tab yapıyor kendiliğinden ve masaüstüne dönüyorum, tekrar oyunu açıyorum yaklaşık 10 saniye sonra tekrar atıyor ve bir daha o gün boyunca öyle bir hata yaşamıyorum.

-İkinci sorunum ise yaklaşık 1 hafta önce yaptığım diğer bir büyük Windows güncellemesi. Güncellemeden sonra seslerde sıkıntı yaşamaya başladım hatta ilk başta bilgisayarımda ses yoktu. Güç bela onu hallettim fakat şimdi Roket Lig ve Counter Strike oyunlarında ses boğuk geliyor, aslında tam olarak boğuk değil şöyle açıklayayım; oyunun bazı sesleri eskiden geldiğinden çok farklı geliyor. Boğukluk bazı seslerde oluyor yani. Örneğin Roket Lig'de Octane arabasının sesi çok farklı geliyor.
Windows'umu OEM kodu ile aktif ettim fakat hiç bir sorunum olmadı güncellemelere dek. Windows tamamen orijinal gözüküyor sistemde, hiç bir sorunum da olmadı yani.

Ses sorunuyla alakalı videom :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözümlerinizi bekliyorum, şimdiden her birinize çok teşekkür ediyor, keyifli forumlar diliyorum.

Son düzenleme:
Dostum düşüncem arkaplanda bir program işleme başlayınca alt+tab'a atıyor. Bunun update'den kaynaklandığına emin misin?

Onu nasıl anlayabiliriz ? Ben genelde bilgisayarım açıldıktan 5 10 dakika sonra oyun oynamaya başlarım ondan önce işim varsa onu yaparım google'a girerim vb. yani tüm programlar kendini açmış olur, eğer başka bir şeyi kast ediyorsanız ayrı tabi.

Arka planda çalışan bir uygulama kurduysan onlara bak mesela IOBit tarzında programlar.
371475
371475

Up !

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı