Windows 10 Harici Ekran Kartının Gözükmemesi

Kratocius

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yıllar önce almış olduğum dizüstü bilgisayarım ekran kartını görmüyor, geçen yaz Windows 10 yükletmiştim formattan sonra ve o zamandan beri ekran kartını görmüyor bilgisayar, nVidia bir ekran kartı vardı ama hatırlamıyorum şu an GTX ne olduğunu yani 950 veya 930 gibi ne olduğunu hatırlamıyorum ama kesinlikle vardı nVidia ekran kartı, neyse geçen yaz Windows 10 yüklettim ve görmüyordu geldiğinde şu anda Intel HD graphics 3000 olarak gözüküyor bunu nasıl geri haline çevirebilirim sizce yani kısaca eski nVidia ekran kartını görmüyor onun yerine anakartın ekran kartını görüyor galiba, lütfen yardımcı olun arkadaşlar BIOS ayarı mı gerekiyor yoksa ekran kartı çok ısınıp yanmış mı yoksa ne biliyim başka bir nedeni mi var, lütfen yardımcı olun arkadaşlar ve bilgisayarın markası da Casper Nirvana yani 5 veya 6 yıl önce almıştım lütfen yardımcı olun arkadaşlar ve görüntü bağdaştırıcılarına girdiğimde de sadece Intel gözüküyor acaba neden olmuştur ve çözümü nedir lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızın tam olarak marka modelini belirtebilirseniz daha çabuk yardımcı olabiliriz.
Valla şuan 6 yıl olduğu için unuttum casper nirvananın ilk modellerinden.

Bilgisayarınızın tam olarak marka modelini belirtebilirseniz daha çabuk yardımcı olabiliriz.
Casper nirvana nb 15.6 a15he olarak gözüküyor internette arattım bu ismi benim bilgisayar çıktı lütfen yardım edin

Screenshot_2017-06-10-22-26-42.png
resimde bu

Aygıt yöneticisinde sarı ünlemli sürücü eksiği var mı? Görüntü bağdaştırıcıları kısmında nvidia ekran kartı görünüyor mu bakabilir misiniz?
Yok gözükmüyor çok baktım görüntü bağdaştırıcılarında sadece intel hd graphics 3000 gözüküyor

Yok gözükmüyor çok baktım görüntü bağdaştırıcılarında sadece intel hd graphics 3000 gözüküyor
Ve önceden nvidia denetim masası felan vardı şimdi yok sanki hiç ekran kartı takılı değil gibi

Ve önceden nvidia denetim masası felan vardı şimdi yok sanki hiç ekran kartı takılı değil gibi
İşletim sistemi uyumsuzluğu var büyük ihtimalle. Başka arkadaşlarda yardımcı olacaktır. Ama eski windows sürümüne dönüp bir bakmanı tavsiye ederim. Ekran kartı modelini tam olarak öğrenip driver kurmayı denemende fayda var.

Son düzenleme:
Aynı sorun bilgisayarımda olmuştu sistem geri yüklemeyle sorunu çözmüştüm. Sizin durumunuzda uzun zaman olduğundan dolayı format atmanız daha mantıklı olur. Driver kurmayı denediğimde sisteminizde nvidia ekran kartı bulunamamıştır diyordu.

Aynı sorun bilgisayarımda olmuştu sistem geri yüklemeyle sorunu çözmüştüm. Sizin durumunuzda uzun zaman olduğundan dolayı format atmanız daha mantıklı olur. Driver kurmayı denediğimde sisteminizde nvidia ekran kartı bulunamamıştır diyordu.
Teşeklürler kısa zamanda format atmayı denicem olmazsa eğer windows sürümünü aşağı indircem onlardan önce ilkin driver yüklemeyi denicem.

Yeni konular

Geri
Yukarı