Windows 10 hazırda Beklet'in süresi var mı?

B Experience

Hectopat
Yer
Trakya
Daha fazla  
Meslek
Kimyager
Profil Kapağı
1521966622
Windows 10 sürüm 1909 ( derleme 18363 ) kullanıyorum. Hazırda bekletme seçeneği ile bilgisayarı kapattığımda tam süresini bilememekle birlikte tahminen 7-8 saat sonra bilgisayar kendiliğinden açılıyor. Başlıkta belirttiğim gibi, hazırda bekletme seçeneğinin maksimum süresi var mı?

Var ise bu süreyi sınırsız veya daha uzun zamana yükseltebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 işletim sisteminizi hazırda bekletecek şekilde ayarlamak istiyorsanız direkt olarak aşağıdaki adımları takip edebilir veya görsel anlatım şeklinde ilerlemek için sürprizbozana tıklayabilirsiniz.

Ayarlar > Sistem > Güç ve uyku > Ek güç ayarları bölümüne tıkladığınızda Denetim Masasına yönlendirileceksiniz. Sol üstte bulunan Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin seçeneğine gelin ve istediğiniz şekilde hazırda bekletme modunu istediğiniz kadar süre olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Sistem.png
Guc_ve_uyku.png
Guc_dugmeleri.png
Ayarlanacak_secenekler.png

Windows 10 işletim sisteminizi hazırda bekletecek şekilde ayarlamak istiyorsanız direkt olarak aşağıdaki adımları takip edebilir veya görsel anlatım şeklinde ilerlemek için sürprizbozana tıklayabilirsiniz.

Ayarlar > Sistem > Güç ve uyku > Ek güç ayarları bölümüne tıkladığınızda Denetim Masasına yönlendirileceksiniz. Sol üstte bulunan Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin seçeneğine gelin ve istediğiniz şekilde hazırda bekletme modunu istediğiniz kadar süre olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Sorumu anlayamadınız sanırım. Ben zaten hazırda beklet komutunu ve güç seçeneklerinden tuşların neler yapacaklarını ayarlamış bir şekilde kullanıyorum. Ben hazırda beklet komutu ile kapattığım bilgisayarımın tahmini 7-8 saat sonra "kendiliğinden" açılmasını istemiyorum. Sorunum budur, çözümünü arıyorum.

Ben hazırda beklet komutu ile kapattığım bilgisayarımın tahmini 7-8 saat sonra "kendiliğinden" açılmasını istemiyorum.
Kendiliğinden açılmasını sağlamanız biraz olanaksız gibi gözüküyor. Sadece güç tuşuna bastığınızda o süreyi ayarlayarak bilgisayarınızın açılmasını sağlayabilirsiniz.

Kendiliğinden açılmasını sağlamanız biraz olanaksız gibi gözüküyor. Sadece güç tuşuna bastığınızda o süreyi ayarlayarak bilgisayarınızın açılmasını sağlayabilirsiniz.
Açılmasını istemiyorum. Üstad kafa dalgın herhalde. Yardım denemelerin için sağol. 🙃

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı