Windows 10 HDD Algılamıyor

EmmyPashaa

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar SSD'm arıza yapmıştı bugün garantiden geldi taktım. UEFI format USB'sini hazırladım, format attım bilgisayar açıldı sonra güncelleme yaptım ve yeniden başlattım ekran siyah. Anakartım Asus, Asus yazısı gelip gidiyor sonra simsiyah oluyor. 2 kere format attım 2'sinde de aynısı oldu. Bilgisayar ilk format attığımda geliyor ve yeniden başlatınca daha gelmiyor. Bilgisayar kısmında HDD görünmüyor sadece SSD görünüyor. BIOS' ta Boot Option'da SSD ve Windows Boot Manager diye bir şey var 2 slotta HDD var fakat seçemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce bir BIOS'a girin. Fast boot vb. yeni diskleri algılamakta sorun çıkarıyor. Kaydedip çıkın.

Olmazsa, yine BIOS'a girip, default ayarları yükleyin.

Önce bir BIOS'a girin. Fast Boot vb. yeni diskleri algılamakta sorun çıkarıyor. Kaydedip çıkın.

Olmazsa, yine BIOS'a girip, default ayarları yükleyin.
Dostum BIOS'ta HDD var ama Boot option kısmında gözükmüyor. Formattan sonra Windows düzgün yüklenemedi deyip kapanıyor halbu ki Windows'un kendi sitesinden indirip Rufus'la yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'ye mi kurdun Windows'u? HDD'ye kurmadıysan HDD seçemezsin. Windows Boot Manager girdisi varsa ona kurulmuştur Windows. Ondan boot edersin.

HDD'yi sök ve öyle dene.

Ayrıca sorun çok eksik. Windows'u nereye, hangi yöntemle (UEFI/BIOS) kurduğunu bile yazmamışsın.

HDD'ye mi kurdun Windows'u? HDD'ye kurmadıysan HDD seçemezsin. Windows Boot Manager girdisi varsa ona kurulmuştur Windows. Ondan boot edersin.

HDD'yi sök ve öyle dene.

Ayrıca sorun çok eksik. Windows'u nereye, hangi yöntemle (UEFI/BIOS) kurduğunu bile yazmamışsın.
Recep hocam SSD'ye yükledim,sizin paylaştığınız gibi UEFİ formatında.Format ilk atılınca windows geliyor başlat kısmından yeniden başlatınca siyah ekranda kalıyor daha da gelmiyor.Format USB'sinde sorun olduğunu sanmıyorum.USB ismi biosta UEFİ Patrion olarak gözüküyor.Windows kurulduğunda da bilgisayarım kısmında sadece SSD görünüyor.Ne yapayım HDD'yi çıkarıp SSD'ye format atıp sonradan mı takayım?Bir de Windowsu nereye yüklemek istiyorsunuz? kısmında kendiliğinden ayrılmamış alan oluşturdu 645 MB boyutunda bunu nasıl silebilirim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı