Windows 10 her açılışta disk check başlatıyor ama yapmıyor

Kn_Bay

Hectopat
Makaleler
1
İyi günler.
Sistemim:
ekran kartı: ASUS TUF 3 RX 5600 XT OC Evo işlemci: Ryzen 5 3600 soğutucu:Dark aquaforce W122 sıvı soğutma anakart: ASUS Prime B450M-K RAM: 2*8 G.Skill Ripjaws 3200MHz SSD: Toshiba OCZ RC500 500GB NVMe M.2 SSD HDD: Seagate 3.5" 1TB Barracuda 7200RPM 64MB kasa: Thermaltake versa J25 güç kaynağı: Thermaltake TR2 s 650W 80+
monitör: ASUS VP249QQR.
klavye: Alienware AW768 Pro mouse: Razer DeathAdder V2 kulaklık: Razer Kraken 2019.

İlk olarak Windows M.2 SSD'ye yüklü. Bilgisayar her açılışta disk check başlatıyor ancak "scanning and repairing Drive C:" De takılı kalıyor, daha yüzde çıkmadan yani disk check tam olarak başlamadan kendi kendine açılıyor. Manuel olarak yapmayı denedim ve bu sefer iki kez aynısını yaptı. Windows'u güncelledim bir şey değişmedi. Artık sinirimi bozmaya başlayan bu olaya yardım ederseniz çok sevinirim. Cevap veren herkese çok teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_0343.JPG
    IMG_0343.JPG
    137,7 KB · Görüntüleme: 114
  • IMG_0342.JPG
    IMG_0342.JPG
    138,1 KB · Görüntüleme: 68
  • Ekran Görüntüsü (253).png
    Ekran Görüntüsü (253).png
    55,3 KB · Görüntüleme: 145
Komut sistemini yönetici olarak çalıştırıp Chkdsk yazın. Bir sorun bulamazsa bu sitedeki yöntemleri deneyip kapatın disk kontrolü.

Komut sistemini yönetici olarak çalıştırıp Chkdsk yazın. Bir sorun bulamazsa bu sitedeki yöntemleri deneyip kapatın disk kontrolü.
1602676587238.png

Bu şekilde sorun bulamadı anladığım kadarıyla.

/F parameter is not specified diyor. Bu ne anlama gelmekte?
/F parametresinin belirtilmediğini söylüyor. /F parametresi dosya sistemindeki hataları onaran bir komuttur. Windows disk üzerinde açıkken bu komut kullanılamaz. Chkdsk /f yazarsanız sistemi yeniden başlatmanızı ister diski kontrol etmek için.

/F parametresinin belirtilmediğini söylüyor. /F parametresi dosya sistemindeki hataları onaran bir komuttur. Windows disk üzerinde açıkken bu komut kullanılamaz. Chkdsk /F yazarsanız sistemi yeniden başlatmanızı ister diski kontrol etmek için.

Tamamdır çok teşekkürler. Regeditten kapattım ancak diskin özelliklerinden baktığımda hala sürücü sıkıntılı gözüküyor.

Geri
Yukarı