Windows 10 Home 21H1 dil değiştirme

1. Başlat menüsünü açın ve settings'e tıklayın. Settings uygulaması açılacak.

2. Açılan pencerede time & language seçeneğine tıklayın.

3. Şimdi sol taraftan region & language seçeneğine tıklayın.

4. Şimdi "languages" altında listelenen dillere bakın. Türkçeyi göremiyorsanız, "add language" düğmesine basarak açılan dil listesinden Türkçeyi ekleyin. Listeyi biraz karıştırmanız gerekebilir, ancak dillerin harf sırasıyla gösterildiğini söyleyelim.

5. Dili ekledikten sonra üzerine tıklayın ve "download language pack" altından "download" düğmesine tıklayın. Dil paketinin indirilmesi, internet bağlantı hızınıza göre birkaç dakika sürebilir.

6. Son olarak Türkçe dilinin altında gösterilen "set as default" veya "set as primary" düğmesine tıklayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 Home Single Language versiyonunu mu kullanıyorsunuz?

Eğer Windows 10 Home Single Language kullanıyorsanız, Türkçe içeriği olan 21H1 ISO dosyasını indirmeniz ve sisteminize temiz kurulum yapmanız gerekiyor. Aksi hâlde sizden bir üst Windows sürümlerine (varsayılan Home ya da Pro gibi) geçmenizi önerecektir.

Benim de kullandığım sistemin sahip olduğu Windows 10 sürümü Single Language olduğundan, ISO dosyası beraberinde temiz kurulum yaparak dili değiştirmiştim.

Eğer Windows 10 Home Single Language kullanıyorsanız, Türkçe içeriği olan 21H1 ISO dosyasını indirmeniz ve sisteminize temiz kurulum yapmanız gerekiyor. Aksi hâlde sizden bir üst Windows sürümlerine (varsayılan Home'ya da Pro gibi) geçmenizi önerecektir.

Benim de kullandığım sistemin sahip olduğu Windows 10 sürümü Single Language olduğundan, ISO dosyası beraberinde temiz kurulum yaparak dili değiştirmiştim.

Bilgisayar Amerika'dan geliyor, kutuda Windows 10 Home yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
@emrereis25; sadece Windows 10 Home yazıyorsa, ayarlar üzerinden değiştirme imkanınız bulunuyordur o zaman. Aşağıdaki konum üzerinden sistem dilinizi değiştirmeniz gerekiyor.
[CODE title="Windows Dilini Değiştirme"]Settings > Time & Language > Language > Windows display language[/CODE]
Dil.png

@emrereis25; sadece Windows 10 Home yazıyorsa, ayarlar üzerinden değiştirme imkanınız bulunuyordur o zaman. Aşağıdaki konum üzerinden sistem dilinizi değiştirmeniz gerekiyor.
[CODE title="Windows Dilini Değiştirme"]Settings > Time & Language > Language > Windows display language[/CODE]

İnşallah dediğiniz gibi Home sürümüdürde uğraştırmaz fazla.

Eğer Windows 10 Home Single Language kullanıyorsanız, Türkçe içeriği olan 21H1 ISO dosyasını indirmeniz ve sisteminize temiz kurulum yapmanız gerekiyor. Aksi hâlde sizden bir üst Windows sürümlerine (varsayılan Home ya da Pro gibi) geçmenizi önerecektir.

İndirme yaptığın siteyi paylaşır mısın? Aynı sıkıntı bende de var ama dil paketini bulamadım. Aslında ben TÜrkçe olan dili İngilizce yapmaya çalışıyorum. Ama ortalıkta dil paketi bulamıyorum. Yardımcı olursan sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı