Windows 10 Home ile Pro arasında farkı var mı?

Emir D

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Gerçekten bu konuda bilgili birisi yazarsa sevinirim...

Şimdi bende Windows 10 Home var etkinleştirme istiyordu. Bir internet sitesinden 25 TL'ye Key buldum aldım ancak orada Windows 10 Pro'ya yükseltme Key'i olduğunu çok küçük yazmışlar görmedim satın aldım neyse. Şimdi ben bunu Windows 10 Pro'ya yükseltsem performansta oyun performansında yani bir gariplik değişiklik olur mu? Biri olur diyor, biri olmaz diyor anlamadım gitti bu konuda uzman biri yazarsa sevinirim...

Şimdi bende Windows 10 Home var etkinleştirme istiyordu. Bir internet sitesinden 25 TL'ye Key buldum aldım ancak orada Windows 10 Pro'ya yükseltme Key'i olduğunu çok küçük yazmışlar görmedim satın aldım neyse. Şimdi ben bunu Windows 10 Pro'ya yükseltsem performansta oyun performansında yani bir gariplik değişiklik olur mu? Biri olur diyor, biri olmaz diyor anlamadım gitti bu konuda uzman biri yazarsa sevinirim...

Windows 10 Pro önerimdir çünkü dosya koruma ve bitlocker var ve aralarında gözle görülür performans farkı yok olsa bile 0.5 FPS fark yapar o kadar az :).

Fark olacağını düşünmüyorum en fazla 1 FPS falan olur.

Benim Windows'um Pro sürüm kullanıyorum. Çok bir farkı yok aslında. Explorer biraz daha modernleştirip Edge yapmışlar. Office vs. modernleştirilmiş. Ve sanırım Pro'da kenarda bir düşünce baloncuğu eklenmiş. Çok kullanışlı şeyler değiller yani. Kenardaki baloncuk hariç.

Windows Update'leri 1 yıla kadar erteleyebiliyorsunuz. Bence en işe yarar özelliği bu. Böylelikle yeni çıkan 2004 güncellemesi gibi güncellemeler zorla yüklenip sistemi bozmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı