Windows 10 Home Key'i Pro'da kullanılır mı?

iKayraOnur

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Daha fazla  
@akinc hocam bir konuya yazmıştı. Ben de gereken kodu yazıp laptoptan kodu aldım ama laptop 'Home Single Language' sürümüymüş. Bunu 'Pro' versiyonunda etkinleştirirsem ne oluyor? Eğer olmuyorsa OEM key nereden alınır onu belirtirseniz sevinirim.

@akinc hocam bir konuya yazmıştı. Ben de gereken kodu yazıp laptoptan kodu aldım ama laptop 'Home Single Language' sürümüymüş. Bunu 'Pro' versiyonunda etkinleştirirsem ne oluyor? Eğer olmuyorsa OEM key nereden alınır onu belirtirseniz sevinirim.
Selamlar. Benim laptop'un anakartına gömülü key Home'du. Kurulum yaptığım masaüstü bilgisayarda da sorun çıkmasın diye kurarken Home seçmiştim. Home Home'a, Pro Pro'ya giriliyor diye biliyorum. Elinizdeki masaüstüne format atıp Home kurabilir veya @Recep Baltaş ın attığı linkten Pro keyini alabilirsiniz.

Selamlar. Benim Laptop'un anakartına gömülü key Home'du. Kurulum yaptığım masaüstü bilgisayarda da sorun çıkmasın diye kurarken Home seçmiştim. Home Home'a, Pro Pro'ya giriliyor diye biliyorum. Elinizdeki masaüstüne format atıp Home kurabilir veya @Recep Baltaş ın attığı linkten Pro keyini alabilirsiniz.

Anakarta başka keyler de gömülebiliyor.

Benim kast ettiğim şey Laptop'u satın alırken beraberinde gelen Windows 10 lisansıydı. Dediğiniz gibi bir durum olabilir, bilemeyeceğim.

İkimizin dediği de doğru genelde Windows 10 Home veriyorlar ama anakarta ekstradan Pro Win8 lisansları yüklenebiliyor. Ama Home lisanslı PC de Pro lisansı yoksa lisans almanız gerekir.

Etkinleştiremezsin. Amazon'dan bakabilirsin. Bir sorun olursa Aamzon güvencesi altındasın:

Hocam böyle satılan keyleri önerdiğinizi görünce şaşırdım, şu yöntemi de inceleyebilir misiniz?

Bana sorarsanız iki şekilde de tam olarak yasal değil, en azından para vermek yerine Microsoft'unda izin verdiği bir şekilde ücretsiz etkinleştirmek daha mantıklı.

Geri
Yukarı